06.07.2015. 22:42
Spānijas spēcīgākais futbola klubs "Barcelona" savā mājaslapā paziņojis, ka ir panācis vienošanos par Turcijas izlases un Madrides "Atletico" pussarga Ardas Turana iegādi. Darījuma vērtība būs 34+7 miljoni eiro.

Neskatoties uz šobrīd panākto vienošanos, tai ir divas ļoti būtiskas piebildes. Pirmkārt, tā kā 18. jūlijā "Barcelona" ir gaidāmas prezidenta vēlēšanas, pašreizējā vienošanās ietver punktu, kas paredz, ka klubs līdz 20. jūlijam drīkst pārdot Turanu atpakaļ Madrides "Atletico" (ar 10% jeb 4,1 miljona eiro lieliem zaudējumiem). Un, otrkārt, pat, ja jaunā valde apstiprinās Turana transfēru, 28 gadus vecais turks klubam uzliktā reģistrācijas aizlieguma dēļ nedrīkstēs "Barcelona" pārstāvēt līdz pat ziemas pāreju periodam jeb nākamā gada janvārim.

Profesionālo karjeru Turans sāka Stambulas milzī "Galatasaray", ar ko 2008. gadā kļuva par Turcijas čempionu. 2011. gadā Turans par 12 miljoniem eiro tika pārdots Madrides "Atletico", un tobrīd 24 gadus vecais pussargs laboja Turcijas transfēru rekordu.

Četru sezonu laikā Madrides "Atletico" rindās Turans Spānijas čempionātā aizvadīja 127 spēles, 100 no tām sākot pamatsastāvā, guva 13 vārtus un izdarīja 18 rezultatīvas piespēles. Kopā ar "Atletico" Turans 2012. gadā triumfēja Eiropas līgā un ieguva UEFA superkausu, 2013. gadā izcīnīja Karaļa kausu, 2014. gadā kļuva par Spānijas čempionu un sasniedza Čempionu līgas finālu. Pats Turans savainojuma dēļ tajā gan nepiedalījās.

Izmantotie resursi:Acord amb l'Atlètic de Madrid per a la...Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties