20.11.2014. 19:33
Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta komanda «Ferrari» ceturtdien oficiāli paziņojusi par spāņa Fernando Alonso aiziešanu no vienības un vācieša Sebastjana Fetela nolīgšanu viņa vietā.

Alonso komandu pametīs nākamajā nedēļā, kad pašlaik ritošā sezona jau būs noslēgusies. Viņš karjeru, kā noprotams, turpinās «McLaren» komandā, kas gan vienošanos ar spāni līdz šim oficiāli nav apstiprinājusi.

Savukārt ar Fetelu, kurš līdz šim pārstāvēja «Red Bull» komandu, noslēgta vienošanās uz trim gadiem.

Pašlaik 33 gadus vecais Alonso šosezon «Ferrari» komandā sacenšas jau piekto gadu. Tās rindās viņš trīs reizes izcīnījis čempionāta otro vietu, bet šosezon posmu pirms sezonas beigām ieņem kopvērtējuma piekto pozīciju, par diviem punktiem atpaliekot no Fetela.

«Šī man nav viegla diena, jo šosezon, neskatoties uz entuziasmu par savu nākotni, beigsies mans laiks «Ferrari» komandā. Tas bija smags lēmums, kas gan ir ļoti pārdomāts, allaž ņemot vērā manu mīlestību pret šo komandu,» paudis spānis. «Šajos gados profesionālajā ziņā sasniedzu savu augstāko līmeni, pakļaujot sevi lieliem izaicinājumiem un jaunu augstumu sasniegšanai.»

Alonso savas karjeras laikā ticis pie 32 uzvarām, bet uz goda pjedestāla stājies 97 reizes.

Alonso jau iepriekš braucis «McLaren» komandā, pārstāvot to 2007.gadā, taču nespēja sastrādāties ar toreiz vienībā braukušo britu Lūisu Hamiltonu. Alonso par pasaules čempionu kļuva 2005. un 2006.gadā, pārstāvot «Renault» komandu. Savas karjeras laikā viņš pārstāvējis arī «Minardi».

Fetels par aiziešanu no «Red Bull» komandas pavēstīja jau oktobra sākumā, izvēloties neizmantot līgumā paredzēto iespējamo sadarbību arī nākamgad. Vācieša vietā komandā nākamajā sezonā stāsies krievu braucējs Daniils Kvjats.

«Man pievienošanās «Ferrari» komandai ir bērnības sapņa īstenošana,» paudis Fetels. «Mans elks bērnībā bija Mihaels Šūmahers «Ferrari» formulā, tāpēc man braukšana šajā komandā ir liels gods. Šai komandai čempionātā ir izcilas tradīcijas. Esmu ārkārtīgi motivēts atgriezt to uz uzvaru ceļa. Darīšu visu iespējamo, lai to padarītu par realitāti.»

«Red Bull» pašlaik 27 gadus veco Fetelu atbalstīja kopš 1998.gada. F-1 čempionātā vācietis debitēja 2007.gadā, kad «BMW Sauber» komandā aizvietoja savainoto poļu braucēju Robertu Kubicu, bet vēlāk tā paša gada sezonā Fetels kļuva par «Toro Rosso» vienības pilnvērtīgu braucēju.

Pirmajā pilnajā sezonā «Toro Rosso» komandas sastāvā 2008.gadā Fetels negaidīti uzvarēja Itālijas «Grand Prix», bet 2009.gadā viņš pievienojās «Red Bull» vienībai, jau pirmajā sezonā kļūstot par visu laiku jaunāko pasaules vicečempionu. Savukārt no 2010. līdz 2013.gadam viņš jau triumfēja pasaules čempionātā, ko šosezon gan nespēs atkārtot.

Savas karjeras laikā Fetels uzvarējis 39 sacīkstēs, uz goda pjedestāla kāpjot 66 reizes.

Kā otrs «Ferrari» komandas pilots arī nākamajā sezonā paliks soms Kimi Raikonens.

Šī F-1 sezona noslēgsies šajā nedēļas nogalē Abū Dabī.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties