29.11.2017. 12:23

Tā kā sadarbība būs plaša, no 2018. gada F1 pasaules čempionāta sezonas šveiciešu komandas oficiālais nosaukums skanēs "Alfa Romeo Sauber F1 Team".

Pēdējo reizi "Alfa Romeo" F1 sacīkstēs startēja tālajā 1985. gadā, taču "Ferrari" prezidents Serdžio Markione jau kādu laiku neslēpj savu vēlmi atgriezt vēsturisko auto marku pasaules čempionātā. Kā zināms, "Alfa Romeo" ietulpst "Fiat-Chrysler" impērijā, tāpat kā "Ferrari", kas ir ilggadējs "Sauber" partneris dzinēju piegādes jomā. Markione ir arī "Fiat-Chrysler" prezidents.

Oficiālajā paziņojumā teikts, ka "Sauber" un "Alfa Romeo" sadarbosies stratēģiskā, komerciālā un tehnoloģiskā jomā.

"Apvienošanās ar "Sauber" F1 komandu ir nopietns solis jaunā "Alfa Romeo" tēla radīšanā, un tā būs šīs markas atgriešanās pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma," stāsta Markione. "Šī marka ir palīdzējusi izveidot šī sporta veida vēsturi un tagad pievienosies citiem ražotājiem. "Alfa Romeo" no šīs sadarbības iegūs zināšanas gan tehnoloģijas, gan stratēģijas jomā, jo tās partnerim "Sauber" ir nenovērtējama pieredze."

Rūpnīcas komandas statusā "Alfa Romeo" startēja "Formulā 1" tās pirmajās divās sezonās, abās izcīnot titulus pilotu ieskaitē. 1950. gadā ar šīs markas mašīnu par F1 čempionu kļuva Nino Farina, bet 1951. gadā - Huans Manuels Fanhio. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados "Alfa Romeo" piegādāja motorus F1 komandām, pat uzvarot dažās sacīkstēs. 1979. gadā tā atgriezās kā rūpnīcas komanda, bet panākumus neguva un 1985. gadā beidza pastāvēt.

Izmantotie resursi:Sky Sports - Sports News, Transfers, Scores |...Ieviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Ieviņas, viesu nams, peintbola un mini golfa parks Murjāņi, "Ieviņas", Sējas n., LV-2142
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties