07.07.2012. 21:02
Latvijas rekordu kārtslēkšanā sievietēm Latvijas trešās Olimpiādes sacensību laikā sestdien laboja Krista Obižajeva.

Obižajeva sacensībās pārvarēja 4,20 metru augstumā novietoto latiņu.

Iepriekšējais Latvijas rekords piederēja Alisei Dimantei, kura 2007.gadā uzrādīja rezultātu 4,03 metri.

Tāpat Obižajevas sestdienas rezultāts ir absolūtais Latvijas rekords, jo iepriekš telpās sasniegtais valsts rekords bija 4,17 metri.

Neskatoties uz Latvijas rekorda labošanu, Obižajevai neizdevās izpildīt šī gada Londonas olimpisko spēļu normatīvu - A normatīvs ir 4,50 metri, bet B normatīvs ir 4,40 metri.

Kā ziņots, Latvijas trešajai Olimpiādei pieteikušies 85 no 119 novadiem un sacensībās piedalīsies vairāk nekā 4000 sportistu.

Latvijas Olimpiādes programmā iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi - airēšana, badmintons, basketbols, bokss, burāšana, cīņa, džudo, futbols, galda teniss, golfs, handbols, jātnieku sports, kanoe un smaiļošana, loka šaušana, paukošana, peldēšana, regbijs, riteņbraukšana, svarcelšana, šaušana, taekvondo, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana un volejbols. Kopā tiks izcīnīti 228 medaļu komplekti.

Vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā, brīvajā cīņā, džudo, riteņbraukšanā, svarcelšanā un BMX piedalīsies Londonas olimpieši. Turklāt BMX sacensībās plāno startēt arī Pekinas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs.

Latvijas Olimpiāde ir valsts mēroga uz olimpiskiem principiem balstītas kompleksas sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas pilsētu komandas. Tās mērķis ir noteikt Latvijas labākos sportistus vasaras olimpiskajos sporta veidos.

Latvijas Olimpiāde notiek reizi četros gados. Pirmās divas Olimpiādes 2004. un 2008.gadā risinājās Ventspilī.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties