03.01.2014. 20:27
Šovakar Oberhofā (Vācija) ar 7.5 kilometru sprintu sievietēm turpinājās Pasaules kausa izcīņas 4. posma sacensības biatlonā. Uzvaru izcīnīja Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva. Sacensības norisinājās bez Latvijas biatlonistu dalības.

Vairākas spēcīgas biatlonistes izlēmušas nestartēt Oberhofas posmā - Marija Laura Brunē (Francija), Olga Zaiceva (Krievija), Slovākijas biatlonistes Jana Gerekova un Anastasija Kuzmina. Sprintā bija izlēmušas nepiedalīties arī Laura Dālmeiera (Vācija), kura startēs masu startā, kā arī Teja Gregorina (Slovēnija). Sacensību apritē atgriezusies Vācijas biatloniste Miriama Gesnere, norvēģietes Anna Kristina Flātlanne un Sinneve Sulemdala, kā arī Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva. Sezonu bez pārtraukuma sacensību kalendārā turpina gan Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova (Čehija), gan viena no favorītēm Tūra Bergere (Norvēģija). Sacensību organizatori bija pielikuši lielas pūles, lai sacensības Oberhofā varētu norisināties (daļu sniega nācās pat atvest ar kravas automašīnām no Veltins Arena, kur nesen norisinājās komercsacensības).

Īpaši nelabvēlīga laikapstākļu kombinācija (migla un vējš) virknei biatlonistu liedza būt ierasti precīzām šautuvē. No favorītēm pirmā startēja Soukalova, kura reizi kļūdījās pirmajā šaušanā, vēl trīs reizes otrajā šaušanā, zaudējot izredzes pacīnīties par augstu vietu šīs dienas sacensībās. Iepriekšējo divu sprinta sacensību uzvarētāja Selīna Gasparina (Šveice) pa divām reizēm kļūdījās gan šaušanā guļus, gan šaušanā stāvus.

Pilnīgi precīza šaušanā bija Oļena Pidrušna (Ukraina), uz brīdi kļūstot par sacensību līderi. Drīz vien par sacensību līderi kļuva Kaisa Mekereinena (Somija), kura bija spiesta mērot divus soda apļus pēc šaušanas stāvus. Gandrīz nevainojamu sniegumu šodien parādīja Domračeva (tikai viena kļūda šaušanā), atzīstams ātrums distancē, kas ļāva par 29.8 sekundēm pārspēt Mekereinenu.

Pēc pirmās šaušanas uz vietu labāko trijniekā pretendēja arī olimpiskā čempione distanču slēpošanā Evi Zahenbahere-Štēle (Vācija), kura bija pilnīgi precīza šaušanā guļus. Šaušanā no stāvus stāvokļa vācietei divas kļūdas, kas gan neliedza izcīnīt vietu labāko desmitniekā (septītā vieta, kas ir biatlonistes karjeras otrs labākais rezultāts).

Sprintā uzvarēja Domračeva, kura šosezon vēl ne reizi nebija izcīnījusi vietu uz goda pjedestāla. Otro vietu izcīnīja Mekereinena, kura bija otrā arī sprintā Anesī (Francija). Labāko trijnieku noslēdza pasaules čempione sprintā Pidrušna.

Bergere divreiz kļūdījās pirmajā šaušanā, reizi otrajā šaušanā, taču bija ātra distancē, izcīnot ceturto vietu. Flātlanne šaušanā kļūdījās vienreiz, kas sacensību noslēgumā deva piekto vietu. Labāko sešnieku noslēdza Vaļa Semerenko (Ukraina), kura iepriekšējā posma iedzīšanā izcīnīja pirmo uzvaru sportistes karjerā. Soukalovai šoreiz 26. vieta, Selīnai Gasparinai 34. vieta.

Sacensības norisinājās bez Latvijas biatlonistu dalības.

V Sportiste Valsts Laiks (s.a.)
1. D.Domračeva Baltkrievija 23:06.7 (1)
2. K.Mekereinena Somija +29.8 (2)
3. O.Pidrušna Ukraina +36.4 (0)
4. T.Bergere Norvēģija +1:01.6 (3)
5. A.K.Flātlanne Norvēģija +1:09.8 (1)
6. Vaļa Semerenko Ukraina +1:11.6 (2)
7. E. Zahenbahere-Štēle Vācija +1:17.0 (2)
8. V.Novakovska-Zemņaka Polija +1:20.2 (2)
9. D.Vīrere Itālija +1:26.2 (1)
10. T.Ekhofa Norvēģija +1:28.5 (2)

Pavisam startēja 89 sportistes, finišēja 88.

Datums Posms Norises vieta Zelts Sudrabs Bronza
29. nov. 1. Esterzunda Flātlanne (Norvēģija) Zaiceva (Krievija) Bergere (Norvēģija)
6. dec. 2. Hohfilcene Gasparina (Šveice) Vitkova (Čehija) Stariha (Krievija)
14. dec. 3. Anesī Gasparina (Šveice) Mekereinena (Somija) Vaļa Semerenko (Ukraina)
3. jan. 4. Oberhofa Domračeva (Baltkrievija) Mekereinena (Somija) Pidrušna (Ukraina)
16. jan. 6. Anterselva
9. feb. OS Soči
6. mar. 7. Pokļuka
15. mar. 8. Kontiolahti
20. mar. 9. Holmenkollena
Datums Laiks Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
3. jan. 16:15 10 km sprints vīriešiem Svensens (NOR) Bjerndālens (NOR) M.Furkads (FRA)
3. jan. 19:00 7.5 km sprints sievietēm Domračeva (BLR) Mekereinena (FIN) Pidrušna (UKR)
4. jan. 13:30 12.5 km iedzīšana vīriešiem
4. jan. 18:00 10 km iedzīšana sievietēm
5. jan. 13:45 15 km masu starts vīriešiem
5. jan. 16:45 12.5 km masu starts sievietēmRērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties