11.01.2014. 15:34
Šodien Oberhofā (Vācija) Pasaules kausa izcīņas 7. posma sacensībās kamaniņu sportā sievietēm pilnībā dominēja Vācijas sportistes. Uzvaru izcīnīja Tatjana Hifnere, kura pārtrauca Natālijas Geizenbergeres uzvaru sēriju. Elīza Tīruma šī posma pamatsacensībām nebija kvalificējusies.

Iepriekš Pasaules kausa izcīņas posmi sākās ar Nāciju kausu jeb cīņu par dalību pamatsacensībās un tajās piedalījās sportisti, kas nebija kvalificējušies pamatsacensībām, jo nebija iekļuvuši PK spēcīgāko sportistu grupā.

Šoreiz sacensību kārtība nedaudz mainīta. Sprinta kausā startēja visi sportisti un katrs no viņiem veica vienu braucienu. Uz šo rezultātu pamata, noņemot PK spēcīgāko kamaniņbraucēju grupu, arī tika noteikti spēcīgākie Nāciju kausa vērtējumā jeb sportisti, kas kvalificējušies pamatsacensībām.

Sacensības sievietēm jau otro posmu pēc kārtas norisinājās bez Latvijas sportistu dalības. Ulla Zirne priekšroku devusi Eiropas čempionātam junioriem Siguldā, kamēr Elīza Tīruma vakar nespēja pārvarēt kvalifikācijas barjeru.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Vācijas sportiste Tatjana Hifnere, kura par nieka trim sekundes tūkstošdaļām pārspēja Natāliju Geizenbergeri. Trešo rezultātu sasniedza Dajana Eitbergere (+0.043 sekundes). Braucienā pilnībā dominēja vācietes – labāko četriniekā tikai Vācijas kamaniņu sportistes.

Arī otrajā braucienā nedaudz labāka bija Hifnere, pārtraucot Geizenbergeres uzvaru sēriju. Abu braucienu kopsummā Hifnere par 0.016 sekundēm pārspēja Geizenbergeri, kura ieņēma otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Eitbergere (+0.391 sekundes), neskatoties uz to, ka otrajā braucienā sasniedza vien piekto rezultātu.

Vē labāko sešniekā Anke Višņevski (Vācija), Aleksa Gafa (Kanāda) un Tatjana Ivanova (Krievija). Otrajā braucienā septīto rezultātu sasniedza Erina Hemlina (ASV), divu braucienu summā pakāpjoties uz desmito vietu (pēc pirmā brauciena ieņēma 14. vietu).

10.-11. februāris OS Soči

Pasaules kausa izcīņas 7. posms rīt noslēgsies ar sacensībām vīriešiem. Šī posma programmā nav komandu stafetes.

Izmantotie resursi:Home - International Luge Federation