18.01.2016. 22:49
Pirmdienas vakarā Ņujorkas Knicks un Kristaps Porziņģis NBA regulārā turnīra mačā savā laukumā uzņem līgas vājāko komandu Filadelfijas 76ers, kas aizvadītajās 42 spēlēs tikuši vien pie pieciem panākumiem. Pēc pirmā pagarinājuma rezultāts ir 107:107 (29:29, 23:18, 24:16, 20:33, 11:11). Porziņģis 34 minūtēs guvis 16 punktus, izcīnījis 12 atlēkušās, atdevis četras rezultatīvas piespēles un bloķējis trīs pretinieku metienus.

Spēles tiešraidi iespējams vērot Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā NBA TV.

Lai gan pirmos divus grozus mačā guva viesi, turpinājumā pārliecinošāk darbojās Knicks, iegūstot dažu punktu vadību. Porziņģis līdzjutējus iepriecināja ar diviem ļoti efektīgiem dankiem un savāca arī septiņas bumbas zem groziem, līdz nepilnas četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām tika nomainīts. Pēc dažu minūšu atpūtas latvietis atgriezās laukumā, drīz vien realizējot arī savu pirmo tālmetienu mačā. Pirmo ceturtdaļu komandas noslēdza neizšķirti 29:29.

Otrās ceturtdaļas ievadā Knicks treneris Dereks Fišers deva atpūtu saviem līderiem, laukumā pārsvarā laižot rezervistus. Rezultāts turpināja augt visai līdzīgi, nevienai no komandām nespējot iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Ceturtdaļas otrajā pusē laukumā atgriezās Knicks starta piecinieks, Ņujorkai iegūstot piecu punktu pārsvaru (50:45). Skaista epizode Porziņģa izpildījumā - Kristaps pie groza pašā pretinieku uzbrukuma ievadā pārtvēra bumbu un sekoja precīzs divpunktu metiens. Puslaiku Knicks noslēdza ar +5 uz tablo (52:47).

Otro puslaiku Knicks sāka iespējami labākajā sastāvā, Porziņģim atzīmējoties ar iespaidīgi realizētu metienu atliecienā un drīz pēc tam arī otro bloku mačā, tādējādi palīdzot komandai saglabāt nelielu vadību. Pēc brīža viņa bloķētais metiens un vēl divi punkti palīdzēja Ņujorkai panākt līdz tam brīdim lielāko pārsvaru mačā (59:51), pēc brīža pārsvars jau pārsniedza 10 punktus, bet Porziņģis tika pie savas 10.atlēkušās bumbas mačā, noformējot kārtējo double-double. Trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņa precīzais tālmetiens ļāva panākt jau +13 (68:55). Šajā brīdī sekoja minūtes pārtraukums, pēc kura Porziņģis un pārējie līderi, izņemot Entoniju, tika nomainīti. Ņujorkieši turpināja darboties sekmīgi abos laukuma galos, pirms izšķirošās ceturtdaļas panākot 76:63.

Arī izšķirošo ceturtdaļu Knicks sāka ar rezervistiem, tomēr pēc nepilnām divām minūtēm laukumā devās Porziņģis. Šis spēles nogrieznis gan mājiniekiem izvērtās visai nesekmīgs, 76ers pietuvojoties līdz vairs tikai divu punktu atstatumam  (76:78). Tas lika Fišeram savējos saukt uz minūtes apspriedi, pēc kuras laukumā atgriezās visi labākie. Ar līderu pūlēm izdevās atjaunot piecu līdz sešu punktu pārsvaru, tomēr tieši četras minūtes pirms pamatlaika beigām 76ers panāca 88:88, bet jau nākamajā uzbrukumā izvirzījās vadībā. Ārona Aflalo trīspunktnieks tikpat ātri vadību ļāva atgūt Ņujorkai. Tobrīd gan Porziņģis pēc kādas no epizodēm laukumā pārvietojās viegli pieklibojot, un drīz tika nomainīts, tikmēr divas minūtes pirms pamatlaika beigām uz tablo vēlreiz neizšķirts. Tobrīd Aflalo vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus, bet viesi pamanījās aizmest garām visus par pārkāpumu uz tālmetiena līnijas piešķirtos soda metienus. Tas gan netraucēja Filadelfijai pēdējā minūtē ar trejaci atkal pārņemt vadību, bet 13 sekundes pirms beigām jau +3 viesiem. Laukumā atgriezās Porziņģis, pēc kura sadarbības ar Entoniju komandas līderis realizēja tālu trīspunktieku, panākot 96:96. Atlikušajās 3,4 sekundēs viesi uzvaru izraut neprata - pagarinājums.

Papildu piecminūte aizritēja ārkārtīgi aizraujošā cīņā, pārsvarā priekšā atrodoties viesiem, tomēr 40 sekundes līdz beigām Aflalo lēcienā realizēja sarežģītu divpunktnieku, dodot Knicks vadību ar 105:104. Zīmīgi, ka Ņujorkai pagarinājumā nācās iztikt bez abiem pamatsastāva garajiem - Porziņģa un Lopesa. Vēl septiņas sekundes pirms pagarinājuma beigām atkal neizšķirts - 107:107, sekoja vēl papildus piecas minūtes.

Filadelfija ieņem pēdējo vietu kā Austrumu konferencē, tā visā līgā, tikmēr Knicks ar 20 uzvarām ir vienpadsmitie Austrumos. Ņujorka pēdējos divos dueļos bijusi spiesta iztikt bez līdera Karmelo Entonija, un šajos mačos piedzīvoti divi zaudējumi - 104:110 ar Bruklinas Nets un 95:103 pret Memfisas Grizzlies. Tikmēr Filadelfija pēdējā spēlē ar 114:89 savā laukumā pārspēja Portlendas Trail Blazers.

Filadelfijas rindās spēlē aizvadītā NBA drafta trešais numurs Džahils Okafors, kurš vidēji mačā izcēlies ar 17,4 punktiem un 7,4 atlēkušajām bumbām. Drafta ceturtais numurs Porziņģis pretī liek 13,9+7,9.

Savā laukumā ņujorkieši uzvarējuši 11 no 19 dueļiem, tostarp četros pēc kārtas. Tikmēr Filadelfija viesos pratusi uzvarēt vien divos no 23 mačiem.

Abos savstarpējos mačos šosezon uzvarējuši Knicks -  99:87 savā laukumā un 107:97 viesos. Porziņģis šajās spēlēs izcēlās ar, attiecīgi, 17 un 8 punktiem.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029