08.01.2015. 12:31
Nūjas.lv balvu kā Latvijas florbola čempionāta 2. līgas novembra vērtīgākajam spēlētājam Latvijas Florbola savienība (LFS) nolēma piešķirt FK "Rīga-2" uzbrucējam Raitim Ozolam. 15 gadus vecajam rīdziniekam tā ir pirmā individuālā atzinība, kas gūtu florbola laukumos. 2015. gadam lieli plāni – veiksmīgi jāabsolvē pamatskola, jāiestājas vidusskolā un visam pa vidu vēl jāpagūst veiksmīgi nospēlēt četrās komandās.

FK "Rīga-2" novembrī aizvadīja trīs spēles, visās izcīnot uzvaru. Ozolam iespaidīga individuālā statistika – 18 (7+11) punkti. "Par balvu biju pārsteigts. Taču novembris bija labs mēnesis," atzīst uzbrucējs. Šosezon 2. līgā Ozols ir laukumā devies desmit spēlēs, kurās sakrājis 42 (17+25) punktus. Līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Raitis Ozols aizņem trešo ailīti. Tikmēr viņa pārstāvētā komanda 2. līgas čempionāta centra grupā ar izcīnītiem 18 punktiem desmit spēlēt ieņem trešo vietu.

Kopumā šosezon jaunais FK "Rīga" piramīdas spēlētājs pārstāv četras dažādas komandas. Gan savas U-16 vecuma grupas komandu, gan U-18 komandu, gan vīriešu čempionāta 1. līgas komandu, gan 2. līgas komandu, kuras sastāvā izdevies nopelnīt pirmo individuālo atzinību. "Šī man ir trešā nopietnā sezona, pirmā atzinība. Uz neko vairāk tik īsā laika posmā nevar cerēt."

Florbolu Raitis Ozols sāka spēlēt, jo atsaucās klasesbiedra pamudinājumam. Pirms tam ir iemēģināta roka arī basketbolā. Taču atrada sevi florbolā. "Florbols paņem tik daudz laika, ka pat nezinu, kā apzīmēt tā lomu manā dzīvē. Laikam jau hobijs. Nekad neapnīk." Sirdij ļoti tuvs ir arī hokejs, to sanākot uzspēlēt brīvajā laikā. Līdzīgi kā daudziem citiem florbolistiem. "Daudziem florbolistiem florbols ir tāds kā hokeja aizvietotājs. Saka: ja būtu labāka finansiālā situācija, spēlētu hokeju. Ja godīgi, ar mani ir tāpat. Bet es nedomāju, ka man būtu tik daudz laika, ko veltīt hokejam, jo tur jātrenējas krietni vairāk nekā florbolā," spriež Raitis Ozols.

Viņam florbols kļuvis par ļoti laikietilpīgu nodarbi, kaut arī, sākot ar to nodarboties, nekāda priekšstata par sporta spēli nebija. "Nav ne mazākās nojausmas, kāpēc man iepatikās florbols. Iespējams, tāpēc, ka ātri padevās, izdevās piešauties," atzīmē Nūjas.lv novembra spēlētājs. "Florbolā pats labākais ir komandas darbs. Tāpat arī draugi un foršās uzvaras, emocijas pēc tām," uzskaita Ozols.

Daudzi Raita vienaudži sportam met līkumu, sāk citas nodarbes. Bieži vien – ne sevišķi lietderīgas, ne pārāk veselīgas. Tendenci savu vienaudžu vidū novērojis arī pats Raitis. "Viens mans draugs spēlēja hokeju, bet tad nolēma sākt mest sportam līkumu. Tagad lieto visu pēc kārtas... Ir traki," viņš nopūšas.

"Florbols man ir iemācījis darboties komandā, atrast kopīgu valodu ar cilvēkiem. Saprasties ar citiem," ieguvumus uzskaita Raitis Ozols. Viņš mācās Rīgas 41. vidusskolas 9. klasē. Tas nozīmē, ka šogad priekšā nozīmīgi notikumi – vispirms eksāmeni un pamatskolas absolvēšana, pēc tam – jākaļ plāni vidusskolai. "Pēc devītās klases plānoju mainīt skolu, doties uz Rīgas Valsts Vācu ģimnāziju. Tur daudz komandas biedru, pazīstamu cilvēku un arī pati skola ir ar labu reputāciju," ar plāniem dalās FK "Rīga" florbolists. Nekādu konkrētu plānu profesijas izvēlei pieaugušo dzīvē vēl nav, taču šādi tādi iespējamie virzieni pa galvu klejo. Varbūt kaut ko saistītu ar celtniecības nozari (tēvs tur darbojas), varbūt ar automašīnām...Vēl ir gana daudz laika padomāt.

Runājot par mērķiem florbolā, Raitis ir piezemēts: "Pie Virslīgas komandas esmu sācis iet uz treniņiem, pārskatāmā nākotnē vajadzētu sākt arī spēlēt. Nākamsezon varētu būt par ātru. Pēc divām sezonām – noteikti." Kā tuvāko lielo mērķi viņš min iekļūšanu Latvijas U-19 izlasē, kad pienāks laiks uz to nopietni pretendēt. Un, kā jau visiem jaunajiem talantiem, gaisā virmo ideja par spēlēšanu ārzemēs. "Treneris ir stāstījis par iespējām doties kādudien spēlēt uz ārzemēm. Nākotnē varētu par to padomāt. Ja būtu iespēja, protams, ka gribētu braukt, gūtu lielu pieredzi," pārliecinoši teic Raitis Ozols.

Aicināts nosaukt tos Latvijas florbolistus, kuru sniegums šķiet atdarināšanas vērts, Raitis patriotiski nosauc vienu vārdu – Edijs Hammers. "Spēlēju ar viņu kopā vienā maiņa 1. līgas komandā. No viņa var daudz mācīties. Viņš labi pārredz laukumu, spēlē ar prātu, kamēr mēs, jaunie, vairāk skrienam un metam.» Kā zināms, FK "Rīga" uzbrucējs Hammers bija Virslīgas vērtīgākais spēlētājs oktobrī.

Arī runājot par šīs sezonas mērķiem, Raitis saglabā vēsu prātu. "Ar visām četrām komandām godalgotas vietas izcīnīt šosezon būs grūti. Prioritātes ir čempionāts U-16 grupā un 1.līga. Tur vajadzētu tēmēt uz medaļām."

Nūjas.lv

Intervēja:Raimonds RudzātsLatvijas Florbola savienība » LV »...Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties