20.09.2013. 10:35
Nacionālās hokeja līgas klubs Edmontonas "Oilers" šonakt paziņoja par līguma pagarināšanu ar 2011.gada drafta pirmo numuru Raienu Ņūdžentu-Hopkinsu. 20 gadus vecais kanādiešu uzbrucējs parakstījis līgumu uz septiņām sezonām, kā kopējā vērtība ir 42 miljoni ASV dolāru.

"Man tika prasīts - kāpēc tik agri? Kāpēc nepagaidīt līdz kādam brīdim sezonas gaitā, kamēr veicu pārrunas ar aģentu Riku Valetu? Atbilde ir vienkārša - esmu redzējis pietiekami daudz," teica Edmontonas "Oilers" ģenerālmenedžeris Kreigs Maktevišs. "Esmu redzējis pietiekami daudz Raiena rakstura un pietiekami daudz Raiena spēles, lai zinātu, ka viņš ir tas, ar kuru vēlamies saistīt savu nākotni."

Savās pirmajās sezonās Ņūdžents-Hopkinss mocījās ar pleca problēmām, un pēc iepriekšējās sezonas beigām viņam tika veikta operācija. Kaut arī centra uzbrucējs, visticamāk, ierindā atgriezīsies tikai novembrī, "Oilers" viņa veselības problēmas neradīja nekādas šaubas par līguma pagarināšanas nepieciešamību.

"Protams, mana pirmā prioritāte ir izveseļoties un pārliecināties, ka esmu gatavs spēlēt," preses konferencē sacīja Ņūdžents-Hopkinss. "Līguma parakstīšana noteikti ir pozitīva lieta. Tagad man par to nebūs jāuztraucas, un vienkārši vēlos atlabt pēc operācijas un atgriezties laukumā."

Ņūdžents-Hopkinss vidēji sezonā saņems sešus miljonus ASV dolāru un būs starp vislabāk apmaksātajiem spēlētājiem komandā. Tikpat liels atalgojums ir vēl diviem perspektīviem spēlētājiem - pirms gada jauni līgumi tika parakstīti ar Teiloru Holu (7 gadi, 42 miljoni) un Džordanu Eberli (6 gadi, 36 miljoni).

Ņūdžents-Hopkinss savā debijas sezonā 2011./12.gadā 62 spēlēs guva 18 vārtus un atdeva 34 rezultatīvas piespēles, ar Kolorādo "Avalanche" uzbrucēju Gabrielu Landeskūgu (22+30) dalot rezultatīvākā debitanta titulu. Iepriekšējā sezonā Ņūdžents-Hopkinss Nacionālajā hokeja līgā aizvadīja 40 spēles, guva četrus vārtus un atdeva 20 rezultatīvas piespēles.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueLatvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties