04.06.2015. 13:01
NBA kluba Dalasas "Mavericks" līderis Dirks Novickis oficiāli apstiprinājis, ka viņš pēc četru gadu pārtraukuma atkal pārstāvēs Vācijas basketbola izlasi un piedalīsies Eiropas čempionātā, kura grupas turnīrā Vācija spēlēs savās mājās Berlīnē.

"Esmu izvēlējies pārstāvēt savu izlasi Berlīnē," preses konferencē paziņoja Dirks Novickis. "Izmantoju iepriekšējo mēnesi, lai nedaudz paietu nostāk no sporta, un šajā laikā esmu pieņēmis lēmumu par labu spēlēšanai izlasē. Tas būtu lielisks noslēgums manai starptautiskajai karjerai."

Novickis norādīja, ka ļoti lielu nozīmi viņa lēmumā spēlējis fakts, ka Eiropas čempionāta grupu turnīru uzņems Vācija. Tajā viņa izlase spēkosies ar Turcijas, Itālijas, Spānijas, Serbijas un Islandes izlasēm.

Novickis Vācijas izlasē līdz šim aizvadījis 141 spēli, taču pēc 2011. gada Eiropas čempionāta Lietuvā vairs tajā nebija spēlējis, tiesa, kategoriski par karjeras beigām izlasē nebija paziņojis. Viņš Vācijai palīdzējis iegūt bronzas medaļas 2002. gada pasaules čempionātā un 2005. gada Eiropas čempionātā.

"Mavericks" šosezon no NBA izslēgšanas spēlēm izstājās jau pirmajā kārtā, atzīstot Hjūstonas "Rockets" pārākumu, bet 36 gadus vecais Novickis regulārajā sezonā vidēji spēlē guva 17,3 punktus. Savas panākumiem bagātās NBA karjeras laikā viņš aizvadījis vairāk nekā 1200 spēles, vidēji gūstot 22,2 punktus.

"NBA sezona bija smaga. 82 spēles manā vecumā...," sacīja Novickis. "Taču sezonas beigās es jutos ļoti labi, un domāju, ka vēl pāris gadus varu spēlēt. Tāpat arī es vēlētos piedalīties 2016. gada olimpiskajās spēlēs, ja Vācija tām kvalificēsies."

Novickim Vācijas izlasē rudenī, visticamāk, palīdzēs cits NBA spēlētājs, Atlantas "Hawks" jaunais saspēles vadītājs Deniss Šrēders, par kuru Dalasas superzvaigzne izteicās šādi: "Viņš ir ļoti ātrs un ļoti labi pārredz laukumu. Deniss šosezon ir veicis ļoti strauju progresu, un esmu lepns par viņu."

Izmantotie resursi:Sportnachrichten – aktuelle News &...ESPN: The Worldwide Leader in SportsBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties