21.12.2015. 09:18
Aizvadītās nedēļas nogalē Saulkrastos noslēdzās 2015. gada Latvijas reitinga sezona šautriņu mešanā, vienlaikus noskaidrojot kā „LDO Latvijas Kausa” jaunos čempionus, tā arī visas sezonas reitingu uzvarētājus. Kopumā turnīrs pulcēja vairāk nekā 60 šautriņu metējus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas.

Pēdējā laikā par neatņemamu jauniešu sacensību sastāvdaļu kļuvusi cīņa starp Vecumnieku šautriņu metēju Rihardu Slišānu un lietuvieti Ugni Jankūnu. Izņēmums nebija arī „LDO Latvijas Kauss 2015”, kurā šoreiz cīņā par uzvaru turnīrā pārāks izrādījās kaimiņzemes pārstāvis, savukārt 3. vietu ieņēma Luīze Lancere no Valmieras.

Dāmu konkurencē finālā tikās vaiņodniece Irēna Bauze un Lietuvas šautriņu metēja Asta Jukniene, kuru līdzvērtīgā finālspēlē ar rezultātu 5:3 nepārspēta tomēr palika Irēna Bauze. 3. vietas dāmām izcīnīja lietuviete Violeta Povilaitiene un Olita Simaško no Vecumniekiem, bet par gandarījuma turnīra uzvarētāju kļuva vēl viena Vecumnieku šautriņu metēja Lonija Stare.

Vēl aizraujošāku finālu kungu konkurencē sarūpēja Gatis Lancers no Valmieras un Madars Razma no Priekules. Līdz turnīra izšķirošajai spēlei sportisti no turnīra lika izstāties abiem vadošajiem Lietuvas spēlētājiem, bet pašā finālā ar rezultātu 5:4 pārāks izrādījās šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvis Madars Razma. 3. vietas kungiem izcīnīja Oskars Kuzmans no Vecpiebalgas un Darius Labanauskas no Lietuvas, bet par gandarījuma turnīra uzvarētāju kļuva Jānis Stepiņš no Vecpiebalgas.

Pāru turnīrā dāmām par čempionēm kļuva Vecumnieku šautriņu metējas Lonija Stare un Olita Simaško, kuras finālā ar rezultātu 4:3 pārspēja Sandiju Andersoni no Rīgas un Vitu Grebsku no Jēkabpils. 3. vietu dāmu konkurencē izcīnīja Signe Sinkeviča ar Diānu Grabčiku no Saulkrastiem un šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāves Irēna Bauze ar Laimu Upenieci.

Kungiem pāros pārliecinošu panākumu guva Lietuvas šautriņu metēji Darius Labanauskas un Mindaugas Barauskas, kuri finālā ar 4:0 pārspēja Ilvaru Drauli no Smiltenes un Gati Lanceru no Valmieras. 3. vietu kungiem ieņēma Nauris Gleglu no Kolkas ar rīdzinieku Mareku Gražuli un lietuvietis

Sacensību izslēgšanas spēļu rezultāti ir pieejami Latvijas Darts Organizācijas mājas lapā – Latvijas Darts Organizācija, bet līdz ar „LDO Latvijas Kausu” ir noslēgusies arī visa Latvijas reitinga sezona, kurā par reitinga uzvarētājiem kļuva Rihards Slišāns (Vecumnieki) jauniešu konkurencē, Kristīne Kuzmane (Vecpiebalga) dāmām un Arūnas Čiplis (Lietuva) kungiem. Tikmēr attiecīgi 2. un 3. vietu Latvijas reitingā dāmām ieņēma Zeltītes Strade (Lizums) un Irēna Bauze (Vaiņode), bet kungiem Madars Razma (Priekule) un Darius Labanauskas (Lietuva).

Latvijas Darts Organizācija informē, ka 2016. gada sezona sākums paredzēts februāra sākumā, kad no 5. līdz 7. februārim Saulkrastos tiks noskaidroti 2016. gada Latvijas čempioni.

Informāciju sagatavojas:Latvijas Darts Organizācija

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga