07.09.2015. 22:54
Sestdien, 5 septembrī, Viļņā tika aizvadīts pirmais starptautiskais Baltijas valstu minifutbola (6x6) kauss, kura ietvaros notika Baltic Nations Cup 2015 un Baltic Club Cup 2015.

Pirmais startēja Baltic Nations Cup 2015, kurā piedalījās visu trīs Baltijas valstu minifutbola izlases. Pirmajā spēlē spēkiem mērojās Latvijas un Igaunijas valsts izlases, un tajā ar rezultātu 1:3 mūsu izlase atzina Igaunijas pārākumu. Otrajā spēlē pret Lietuvu Latvija izrādījās spēcīgāka un mājiniekus uzvarēja ar rezultātu 2:1.

Savukārt Lietuvas un Igaunijas spēle beidzās ar drošu neizšķirtu 3:3, kā rezultātā pirmajā Baltic Nations Cup 2015 uzvaras laurus plūca igauņu valsts izlase, Latvijai sudraba, bet Lietuvai bronzas medaļas.

Latvijas izlases kapteinis, komandas «Cerber 02» spēlētājs Ainārs Daudziešāns atklāj: «Prieks, ka tiek rīkots šāda mēroga starpvalstu turnīrs, kurš atklāj, uz ko esam spējīgi attiecībā pret igauņiem un lietuviešiem. Pirmā spēle ar Igauniju bija diezgan saspringta, pirmais puslaiks bija grūts, jo komanda ir tikko izveidota un, tā kā šī bija komandas pirmā spēle, acīmredzot nebijām vēl īsti saspēlējušies. Taču jau otrā spēle ar Lietuvu parādīja, ka varam spēlēt un uzvarēt. Protams, komandai vēl jāpieslīpējas, šīs bija noderīgas pārbaudes spēles, tagad zinām, pie kā vairāk jāpiestrādā, uz ko jākoncentrē uzmanība. Dalība valsts izlases sastāvā nes līdzi lielu atbildību, esmu pārliecināts, ka Horvātijā mums izdosies parādīt labāko, uz ko esam spējīgi.»

Uzreiz pēc nacionālo izlašu apbalvošanas sākās Baltic Club Cup 2015, uz kuru spēkiem mēroties bija ieradušās astoņas spēcīgākās Baltijas valstu komandas. Latviju pārstāvēja trīs komandas «Cerber 02» (Rīga), «Garāža-2»(Rīga) un «SMFK ZELLIS» (Gulbene), kuras savu ceļazīmi uz Baltijas kausu bija izcīnījušas Latvijas minifutbola čempionātā. Lietuvu pārstāvēja komandas «El Dorado», «Merkys», «Lafesta» un «Eagle Team», bet Igauniju komanda «Cosmos Starz».

Komandas bija sadalītas divās apakšgrupās. Latvijas komandas «Garāža-2» un «SMFK ZELLIS», neizkļūstot no apakšgrupas, ieņēma attiecīgi 5. un 6. vietu. Savukārt komanda «Cerber 02» parādīja lielisku sniegumu, nezaudējot nevienā spēlē, izcīnīja vietu finālā, kurā ar 2:1 guva uzvaru pār Lietuvas komandu «Merkys» un savā īpašumā ieguva pirmo Baltic Club Cup 2015 kausu. Trešo vietu izcīnīja Igaunijas komanda «Cosmos Starz», kura ar 4:3 pārspēja Lietuvas komandu «Eagle Team».

No 21. līdz 27. septembrim Horvātijas pilsētā Vrsar notiks Eiropas minifutbola čempionāts miniEURO 2015. Arī Latvijas minifutbola izlase turpina gatavoties, lai starp 32 valstīm piedalītos šajā čempionātā. Latvijas izlase ielozēta C apakšgrupā un cīnīsies ar Slovākijas, Anglijas un Portugāles izlasi. Paredzama spraiga cīņa par divām vietām astotdaļfinālā.

Šī būs otrā reize, kad Latvijas minifutbola izlase piedalīsies tik nozīmīgā čempionātā, pagājušogad tas notika Melnkalnē un mūsu valsts izlasei izdevās izkļūt no apakšgrupas un iekļūt astotdaļfinālā. Plašāka informācija Latvijas Minifutbola asociācijas mājaslapā www.minifutbols.lvNodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties