03.07.2014. 14:17
"Renault" pārstāvis apgalvo, ka Sebastjana Fetela izstāšanās Austrijas F1 posmā nav saistīta ar motora problēmām, bet gan standarta elektroniku. Savukārt Kimi Raikonena menedžeris ir pārliecināts, ka somu pilotam šogad ir līdzīgas problēmas ar mašīnu kā Fetelam.

Pēc tam, kad Fetels "Red Bull" komandas māju posmā Austrijā piedzīvoja izstāšanos, vienības šefs Kristians Horners par vainīgiem atzina motoru ražotājus "Renault". Viņš apgalvoja, ka izstāšanās iemesls saistīts ar elektrības kļūmi dzinējā. Vēlāk citā intervijā Horners norādīja, ka "Renault" piegādāto komponenšu kvalitāte šosezon nav pieņemama.

Respektablais vācu izdevums "Auto Motor und Sport" tagad raksta, ka "Renault" tomēr nav vainojami pie Fetela neveiksmes "Red Bull Ring" trasē. "Renault" F1 motoru nodaļas vadītājs Robs Vaits skaidro, ka Fetels esot nopiedis apdzīšanas pogu, bet standarta elektronika neesot pareizi "nolasījusi" šo darbību. Ar "standarta elektroniku" šajā gadījumā domāta elektronika, ko visām komandām identisku piegādā kompānija "McLaren Electronic Systems".

Arī itāļu "Autosprint" raksta, ka kļūme Fetela mašīnai sākusies pēc "apdzīšanas" pogas nospiešanas, kad sportists vēlējies iegūt papildus jaudu. Sistēma tobrīd esot ieslēgusies pašaizsardzības režīmā, turklāt līdzīgas problēmas sacensību pirmajā pusē piemeklējušas arī "Ferrari" komandas mašīnas.

Fetelam šī bija otrā izstāšanās pēdējo trīs posmu laikā, bet F1 kopvērtējumā pēdējo četru sezonu čempions ieņem tikai piekto vietu. Savukārt vēl skumjāk klājas "Ferrari" pilotam Kimi Raikonenam, kurš pēc astoņiem aizvadītiem posmiem ir vien divpadsmitais. Raikonena menedžeris Stīvs Robertsons nācis klajā ar atzinumu, ka Fetelu un Raikonenu šogad nomoka līdzīgas problēmas, kas liedz pabraukt normālā ātrumā.

"Taisnība, ka Kimi un Sebastjanam un Kimi ir līdzīgas problēmas ar mašīnu," intervijā somu laikrakstam "Turun Sanomat" stāsta Robertsons. "Šīm jaunās paaudzes F1 mašīnām ir būtiski samazināts piespiedējspēks priekšējā daļā, kas ietekmē braukšanu. Mēs tikai varam cerēt, ka "Ferrari" to drīz spēs atrisināt, dodot Kimi tādu mašīnu, ar kādu viņš vēlas braukt."

Tikmēr pēc Austrijas "Grand Prix" izcīņas Raikonens bija ieradies rūpnīcā Maranello, kur ne vien strādāja pie šī gada modeļa uzlabošanas, bet arī iepazinās ar 2015. gada modeli, kas ir tapšanas stadijā.

Izmantotie resursi:Motorsport.com | Racing News, Race Results -...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties