17.08.2015. 08:22
Vakar Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē, ar izšķirošajām cīņām par medaļām un kausiem noslēdzās trešais starptautiskais florbola turnīrs "Unihoc Riga Cup 2015". U-14 grupā uzvarēja "FS Masters/BT-1", U-16 grupā - "Lielvārde/Universelectric", Sieviešu grupā - "L&L/Prisma", Vīriešu grupā - "Rīgas Bigfoots", bet Elites grupā - "Talsi/Krauzers".

Turnīra pēdējā diena sākās ar medaļu cīņām pašiem mazākajiem – U14 vecuma grupas zēniem, kuru komandu rindas papildināja arī dažas meitenes. Bronzas medaļas pārliecinoši izcīnīja "Ogres vilku", kas ar 9:1 sagrāva "Ķekavas Bulldogs" florbolisti, ar kuriem priekšsacīkstēs cīnījās neizšķirti (6:6). Finālspēle izvērtās saistošāka, jo pērnā gada čempione "Rīgas Lauvas" ilgāku laiku spēja cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu pret turnīra galveno favorīti "FS Masters/BT-1". Tomēr cīņas turpinājumā ulbrokieši izrādījās gana pārliecinoši, tiekot pie uzvaras ar 5:2.

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts "Rīgas Lauvu" spēlētājs Georgijs Konstantinovs, labākā aizsarga balva ogrēnietim Stefanam Robertam Dimzam, bet labākais uzbrucējs bija Jānis Vilks no čempionu sastāvā. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs šajā vecuma grupā – Matīss Morozovs no "Rīgas Lauvām".

Kā nākamajiem kārta laukuma doties bija U-16 vecuma grupas jauniešiem. Cīņā par bronzas medaļām līdz pirmās trešdaļas vidum bija līdzvērtīga, taču turpinājumā ķekavieši daudz labāk izmantoja pašu izveidotās izdevības, tiekot pie panākuma pret Kocēnu "Rubeni" ar rezultātu 7:1.

Finālā otro gadu pēc kārtas savā starpā tikās "FK Rīga" un "Lielvārde/Universelectric". Ja pērn rīdzinieki, neskatoties uz ļoti ierobežotajām maiņu iespējām, izcīnīja varonīgu uzvaru, tad šoreiz reāli paspēkoties par uzvaru finālcīņā viņiem nebija iespēju. Jau pirmajā trešdaļā Lielvārdes florbolisti bija panākuši 4:0 vadību, atlikušajā laikā ļoti pārliecinoši novadot spēli līdz uzvarošām beigām. Cīņas gala iznākums – 6:3 "Lielvārde/Universelectric" komandas labā.

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts uzvarētāju pēdējais "mūris" Raivis Puzulis, labākā aizsarga godā tika Renāts Degins no "Ķekavas Bulldogs", bet labākais uzbrucējs - rīdzinieks Raitis Ozols. Rezultatīvākā spēlētāja godā Adrians Mihailovs, kurš sīvā cīņā izrādījās pārāks par komandas biedru Ozolu.

Īsta drāma bija vērojama abās izšķirošajās spēlēs sieviešu turnīrā, jo vispirms cīņā par bronzas medaļām Cēsu "Lekrings" florbolistes sākotnēji nenosargāja divu vārtu pārsvaru, taču turpinājumā bija pārākas pēcspēles metienu sērijā, vienīgos vārtus gūstot Jutai Muravskai. Jāpiezīmē, ka cēsnieces turnīru sāka ar zaudējumiem visās grupu turnīra spēlēs, taču turpinājumā izcīnīja bronzas medaļas, ārpus laureātēm atstājot pērnā gada čempiones.

Vēl dramatiskāki notikumi bija finālcīņā, kurā "Ķekavas Bulldogs" sākotnēji nonāca iedzinējos pret "L&L/Prisma" komandu, taču turpinājumā spēja panākt 3:1 vadību. Drīz vien pretinieces vienus vārtus atspēlēja, bet nepilnas divas minūtes pirms cīņas beigām Ieva Priede spēja panākt izlīdzinājumu. Pēdējās minūtēs "L&L/Prisma" vēl ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šī iespēja tā arī palika neizmantota. Pēcspēles metienu sērijā vienīgo "bullīti" realizēja Ieva Priede, atnesot "L&L/Prisma" komandai nedaudz pārsteidzošu, taču tajā pašā laikā noteikti ļoti pelnītu čempionu titulu.

Par turnīra labāko vārtsardzi tika nosaukta Jana Filipsone no "L&L/Prisma", labākās aizsardzes godā cēsniece Maija Zēmele, bet par labāko uzbrucēju tika nominēta Inga Ametere no "Ķekavas Bulldogs". Neliels mierinājums palikšanai bez medaļām bija "Rīgas Lauvas" florbolistei Lindai Dadajevai, kura kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Līdzšinējā turnīra vēsturē, neskatoties uz stabilo ārzemju komandu skaita pieaugumu, visi čempionu kausi allaž palikuši Latvijā. Šogad vistuvāk šīs statistikas laušanai bija somu "SB Kotkan Pojat", kas nokļuva līdz finālam vīriešu turnīrā. Tomēr komandai, kas cīnījās divās maiņās, finālā pret skaitliski ievērojami bagātīgāko "Rīgas Bigfoots" spēka pietika tikai vienam puslaikam, kas noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Pēc tam rīdzinieki soli pa solim muka prom, panākot 5:0 vadību, un vienīgi pēdējā minūtē somi guva divus goda vārtus. Spēlē par bronzas medaļām pēc ļoti rezultatīvā spēles sākuma RSU ar 6:2 apspēlēja "dtg.lv".

Turnīra labākais vārtsargs bija Janne Blombergs no "SB Kotkan Pojat", labākais aizsargs – Krišs Līdumnieks no RSU, bet par labāko uzbrucēju tika nosaukts Edijs Hammers no čempionu komandas. Rezultatīvākais spēlētājs – viņa komandas biedrs Kaspars Šķēls.

Lai gan vīriešu Elites divīzijā šogad piedalījās tikai četras komandas, tieši šajā turnīrā visā tā gaitā bija vērojamas visneprognozējamākās cīņas, jo visas komandas bija cita citas cienīga. Cīņā par bronzas medaļām laukumā devās Cēsu "Lekrings" un igauņu "EMU-1". Cēsnieki spēli sāka ar ātri gūtiem vārtiem, taču drīz vien pavirši nospēlēja pie soda izspēles, ielaižot vārtus. Puslaika pēdējā minūtē Pāvels Semjonovs vadībā izvirzīja jau "EMU-1". Pārtraukumā cēsnieki bija atraduši pareizos vārdus, lai lauztu cīņas gaitu un nepilnu triju minūšu laikā no 1:2 bija panākuši jau 4:2 pārsvaru, bet pēc trim minūtēm Toms Šmits guva arī piektos vārtus. Cīņa tuvojās izskaņai un ilgāku laiku šķita, ka cēsnieki tiks pie komfortablas uzvaras, tomēr desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Semjonovs guva trešos vārtus, pēc trim minūtēm igauņi pietuvojās viena precīza metiena attālumā, bet 15 sekundes pirms cīņas beigām rezultāts jau bija neizšķirts – 5:5. Uzvarētāju noteikšana tika atlikta uz pēcspēles metienu sēriju. Tajā pirmajos trijos mēģinājumos neviena no komandām vārtus neguva, bet ceturtajā metienu sērijā uzvaras vārtus guva Pēteris Freimanis, kurš cīņas gaitā laukumā tā arī nedevās savainojuma dēļ.

Aizraujoša bija arī finālspēle starp abu iepriekšējo gadu čempionēm - "Mogo-RTU/Rockets" un "Talsi/Krauzers", kas pērn izcīnīja bronzas medaļas. Pēc piesardzīgā spēles sākuma rīdziniekus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Henrijs Uzraugs. Turpinājumā abas komandas nopelnīja pa noraidījumam, vairākumu gan neizmantojot. Taču Deivids Barkovskis, uzreiz pēc iznākšanas no noraidīto spēlētāju soliņa, realizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Otrās trešdaļas vidū pēc lieliskas izspēles Mārtiņš Lapsiņš raidīja bumbiņu savas bijušās komandas vārtos, vadībā izvirzot talseniekus, bet perioda izskaņā kurzemnieki guva vēl vienus vārtus, noķerot konkurentus brīdī, kad noraidītais spēlētājs atgriežas laukumā. Trešās trešdaļas ievadā Miķelis Dravnieks atgrieza cerības rīdziniekiem, bet divas minūtes pirms mača beigām "Talsi/Krauzers" pretuzbrukumā guva ceturtos vārtus, nodrošinot uzvaru turnīrā.

Par labāko vārtsargu tika atzīts talsinieks Markuss Plūdums, bet komandas biedrs Jānis Ragovskis saņēma balvu kā labākais uzbrucējs. Miķelim Dravniekam tika balva kā labākajam aizsargam, bet par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Pāvels Semjonovs.

Ceturtais "Unihoc Riga Cup" turnīrs norisināsies 2016.gada augusta trešajā nedēļas nogalē – no 19. līdz 21.augustam.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933