20.09.2015. 22:37
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 19.un 20.septembrī, Pilsblīdenē tika aizvadīts noslēdzošais Latvijas Kausa, Latvijas Junioru čempionāta un Latvijas čempionāta Q un B/V posms. Līdz ar aizritējušajām cīņām, noskaidroti arī atlikušie sezonas līderi, tostarp Latvijas Junioru čempioni.

Sestdien, paralēli pieaugušajiem, trasē devās arī motokrosa mazākie pārstāvji jeb jaunā paaudze, kas sezonas laikā sešu posmu garumā aktīvi cīnījušies par vērtīgajiem punktiem. Pēc aizvadītajām cīņām beidzot tika noskaidroti šī gada prasmīgākie braucēji.

Bērnu B/V klasē visas sezonas garumā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa brāļu Tilaku ekipāža. Jaunie braucēji nepiekāpās arī pēdējā posmā un jau atkal dominēja savā klasē, rezultātā pārliecinoši kļūstot par Junioru čempioniem. Otro vietu gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā ieņēma pērnā gada čempioni – dvīņubrāļu Bruno un Daniela Lielbāržu ekipāža. Savukārt trešajā vietā ierindojās šīs sezonas debitanti – M.Auniņš/M.Stipenbaha.Q100 klasē uzvaras visos sešos posmos šosezon izcīnīja igauņu sportists Joosep Eesmae, kļūstot par čempionu. Vicečempiona godā šogad atrodas Reinis Bicāns, bet trešajā vietā gan posmā, gan kopvērtējumā - Atis Breds.Q200 klasē čempiona tituls aizceļoja pie pērnā gada Q100 čempiona – Laura Eizāna. Lai gan šajā posmā sportists izcīnīja 3.vietu, ar kopējo punktu summu pilnībā pietika, lai kāptu uz sezonas pjedestāla augstākā pakāpiena. Sezonas kopvērtējuma otro vietu izcīnīja Matīss Palēvics, bet trešo – Emīls Sigājevs, kurš šo posmu izlaida. Šajā klasē bija arī debitants - Kārlis Lizanders, kuram 3.vieta abu braucienu summā.

Mazajā Q50 klasē gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā pirmais trijnieks nemainīgs – pirmais Markuss Augustovskis, otrais Tanel Podra, bet trešais Kārlis Neija.

MX50 klasē ātrākais šosezon izrādījās Jānis Martiņš Reišulis, izcīnot čempiona titulu un, protams, uzvaru arī šajā posmā. Otrajā vietā gan posmā, gan sezonā – Ugnius Liulys, bet trešajā vietā sezonas kopvērtējumā – Ričards Alens Gaļcins. Gaļcins posmā izcīnīja 5.vietu, bet trešajā vietā ierindojās Rolands Bogdanovičs.MX50 Rūķu vidū čempiona titulu izcīnīja Jēkabs Kubuliņš, kuram posmā 2.vieta. Posmā uzvaras laurus plūca Gregot Kuusk, bet sezonas kopvērtējumā sportistam 3.vieta. Vicečempiona godā šogad atrodas Patriks Igals, kuram posmā trešā vieta.

MX65 klasē prasmīgākais braucējs šosezon ir igaunis Romeo Karu, kuram posmā 2.vieta. Sezonas kopvērtēju,ma otrajā vietā atrodas Edvards Bidzāns, kuram posmā treša vieta, bet trešajā vietā Kārlis Alberts Reišulis, kuram pirmā vieta posmā.

Q Rūķu klasē sajā posmā nestartēja neviens no sportistiem, tādēļ sezonas kopvērtējuma rezultāts sekojošs – pirmais Kārlis Straubergs, otrais Roberts Purmalis, trešais Ivo Kristaps Kalve.

Kopā šosezon tika aizvadīti seši Latvijas Junioru čempionāta posmi – pirmais Aizputē, otrais Gulbenē, trešais Dobelē, ceturtais Viļakā, piektais Ainažos un sestais šeit, Pilsblīdenē. Sveicam čempionus un sakām paldies visiem, kas sezonas laikā bija kopā ar mums!

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009