28.07.2015. 15:50
Rīgā, sporta centrā „Kleisti” 25. un 26. jūlijā notika Latvijas nacionālais čempionāts iejādē, kurā godalgoto vietu ieguvēji tika noteikti divu dienu rezultātu summā.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: „Šomēnes mums bija ļoti saspringts sacensību grafiks – LJF kausa izcīņas posms, Baltijas līgas sacensības Lietuvā, Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Tāpēc liels prieks, ka Latvijas čempionātā bija gana liels dalībnieku skaits. Ja skatāmies uz rezultātiem, – tie ir ļoti blīvi, un nevienā no konkurencēm nenoslīdēja zem 60%. Domājam, ka šī tendence varētu turpināties, – no kvantitātes darbu turpināt kvalitātes celšanā. Tagad iejādniekiem ir neliela atpūta, lai gatavotos LJF pēdējā posma sacīkstēm un Baltijas kausa noslēdzošajam posmam Igaunijā. Taču tagad galvenais ir mūsu šķēršļu pārvarēšanas sportistu starts nedēļas nogalē notiekošajās Pasaules kausa posma sacensībās Kleistos, kas ir gada skaistākais gada notikums mūsu jāšanas sportā.

Vēlu visiem mūsu konkūristiem veiksmi sacensībās, un godam aizstāvēt Latvijas godu, jo galvenais maršruts ir arī iespēja gūt punktus kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs!”

Uzvarētāja Shēmā III Anita Lapina: „Panākuma pamatā ir regulāri treniņi, liels ieguldīts darbs, kurā daudz palīdz mans treneris Oļegs Burkovskis. Tā ir arī ilgstoša sadarbība ar zirgu, vēlētos jau rādīt vēl labāku sniegumu, jo zirgs to spēj. Bet tas ir laika jautājums, jo abi kopā vēl nevaram tik labi startēt, lai parādītu 100% no saviem spēkiem atbilstošu sniegumu. Konkurence sacensībās bija spēcīga, un citi „mina uz papēžiem”. Sacensības bija labi organizētas, laukums arī skaisti noformēts.”

Uzvarētāja junioru konkurencē Laura Ivanova: „Sacensības man ļoti patika. Pirmajā dienā ar Radamiru pieļāvu kļūdas, bet otrajā izdevās labāks starts, un saņēmu vērtējumu 70,33%, kas man ir viens no augstākajiem. Tā nu iznācis, ka otro gadu pēc kārtas esmu kļuvusi par Latvijas čempioni junioru konkurencē, un tas ir labs noslēgums manām gaitām šajā konkurencē, rādot stabilu sniegumu, jo nākamgad jau jāstartē starp jaunajiem jātniekiem. Jāatzīst, ka starts ar abiem zirgiem bija labs, taču ar vēl daudz jāstrādā. Tagad jāietur neliela pauze, lai labāk sagatavotos sezonas noslēgumam. Paldies manai trenerei Ingai Bistrovai un zirgu īpašniekiem, kuri dod iespēju startēt ar tiem!”

Latvijas čempionāts iejādēLielā balva/ Vidējā balva I 1. Terēze Rozenberga ar Kivi (LSVK „Harmonija”) 135,93%2. Linda Josta ar Chambermaid (SIA „IES”) 135,24%Shēma III 1. Anita Lapina ar Furst (JSK „Dressur”) 134,90%2. Agnese Kukaine ar Eko (JSK „Temperaments”) 134,43%3. Jūlija Kosova ar Rhadamantus (JSK „Temperaments”) 126,90%Jaunie jātnieki 1. Nora Ņukša ar Lindu (SK „GKSport”) 129,03%2. Everita Daubure ar Lady Sun (LSVK „Harmonija”) 123,71%Juniori 1. Laura Ivanova ar Radamiru (JSK „Ambers”) 136,46%2. Sabīne Irbe ar Dinu (RJSK) 133,69%3. Anastasija Titova ar Lando (RJSK) 125,64%

Informāciju sagatavoja:LJF Preses dienestsAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties