03.01.2015. 17:43
Šodien sākušās prestižās distanču slēpošanas sacensības "Tour de Ski", kurās aizvadīti prologa slēpojumi. Vīriešu konkurencē ātrākais bija Šveices pārstāvis Dario Koloņja, bet sievietēm visu pirmo četrinieku aizņēma norvēģietes ar Maritu Bjergenu priekšgalā.

Vācijā, Obersdorfā sācies "Tour de Ski" seriāls, kurā Latvijas slēpotāji nepiedalās. Šodien tika noteikti labākie divās disciplīnās, proti, prologos sieviešu un vīriešu konkurencē.

Trīs kilometru garajā distancē sievietēm savu pārākumu pierādīja pieredzējusī Marita Bjergena, kura tuvāko sekotāju Heidi Vengu apsteidza par desmit sekundēm. Arī trešā un ceturtā vieta Norvēģijas slēpotājām, proti, Ragnhildai Hāgai un Terēzai Johaugai, tiesai, no Johaugas tikai par nieka tiesu (trim sekundes desmitdaļām) atpalika mājiniece Nikole Fesela. Viņa bija vienīgā nenorvēģiete, kura ielauzās labāko sešiniekā, bet uzreiz aiz tā palika divas ASV slēpotājas. Četrkārtējā tūres uzvarētāja Justina Kovaļčika palika desmitajā vietā.

Vīriešiem nepārspēts palika Šveices slēpotājs Dario Koloņja, kurš otrās vietas ieguvēju Kalli Halfvarsonu apsteidza par piecām sekundēm. Norvēģiem šajā disciplīnā nācās samierināties ar trešo vietu, kuru izcīnīja Peters Nortugs, taču jāizceļ arī trīs Krievijas slēpotāju iekļūšanu pirmajā septītniekā.

"Tour de Ski" turpināsies jau rītdien, kad tiks aizvadīts 10km slēpojums sievietēm un 15km vīriešiem. Savukārt nākamajā nedēļā plānotas sacensības Šveicē un Itālijā.