11.02.2014. 16:43
Soču olimpisko spēļu distanču slēpošanas sprinta distancē brīvajā stilā otrdien zelta medaļas izcīnīja norvēģi Ūla Vigens Hatestats un Maikena Falla.

Tādējādi Norvēģija kā pirmā valsts vēsturē vienās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi zelta medaļas abu dzimumu sprinta sacensībās.

Vīriem, slēpojuma laikā piedzīvojot trīs sportistu kritienu, ātrākais bija Hatestats, kurš finišēja pēc trim minūtēm un 38,39 sekundēm. Viņš par 1,22 sekundēm apsteidza zviedru Teodoru Petešonu, bet trešais pēc krietnām 19,74 sekundēm finišēja vēl viens Zviedrijas pārstāvis Emīls Junsons.

Hatestats 31 gada vecumā izcīnījis savu pirmo olimpisko medaļu, bet to pašu paveikuši arī abi labāko trijniekā iebraukušie zviedri.

Tikmēr sievietēm Falla distances finālā finišēja pēc divām minūtēm un 35,49 sekundēm, par 0,38 sekundēm apsteidzot savu tautieti Ingvildu Ūstbergu. Savukārt trešo vietu izcīnīja slovēniete Vesna Fabjana, kura atpalika vēl par 0,02 sekundēm.

Pašlaik 23 gadus vecā Falla tikusi pie savas pirmās olimpiskās godalgas karjerā. Arī pārējām divām medaļniecēm šīs ir pirmās olimpiskās godalgas.

Distances finālu nespēja sasniegt titulētie norvēģi Marita Bjergena un Peters Nurtugs.

Kā ziņots, šajās sacensībās startēja arī trīs Latvijas sportisti, taču neviens no viņiem netika tālāk par pirmo sacīkšu kārtu. Aizvadītajās sacensībās 1,3 kilometros dāmām Inga Dauškāne ieņēma 59.vietu 67 sportistu konkurencē, bet 1,8 kilometru sacensībās vīriem Arvis Liepiņš un Jānis Paipals ieņēma attiecīgi 61. un 71.vietu starp 85 finišējušajiem slēpotājiem.