06.02.2015. 19:54
Nove Mesto (Čehija), kur norisinās Pasaules kausa izcīņas 7. posms biatlonā, 2 x 6 kilometru un 2 x 7.5 kilometru jauktajā stafetē uzvaru izcīnīja Norvēģijas komanda - Fannija Horna, Tirila Ekhofa, Juhanness un Tarjei Bē. Otro vietu izcīnīja Čehija, bet labāko trijnieku noslēdza Ukraina.

Šosezon biatlonisti tikai vienreiz bija sacentušies jauktajā stafetē. Esterzundā triumfēja Francijas komanda. Francijas komandas sastāvā šoreiz bija Anaisa Beskona, Marija Dorēna-Abēra, Simons un Martēns Furkadi. Favorītu lokā bija arī Norvēģija, Vācija, Ukraina, Čehija, Krievija un Baltkrievija. Šoreiz par favorīti nevarēja uzskatīt Itāliju, kas startam pieteica otro sastāvu.

Pirmais posmsPirmā šaušana līderēm īpašas problēmas nesagādāja. Otrajā šaušanā nekļūdījās Veronika Vītkova, izvirzot vadībā Čehijas komandu. Pēc sešām sekundēm sekoja Irina Varviņeca (Ukraina). Trešā bija Nadežda Skardino (Baltkrievija).

Stafetes maiņu gandrīz vienlaikus veica Čehija un Ukraina. Varviņecai bija izdevies sadeldēt deficītu līdz 0.4 sekundēm. Skardino stafeti Darjai Domračevai (Baltkrievija) nodeva kā trešā. Vēl labāko sešiniekā bija ASV, Francija un Itālija. Astotā bija Vācija, 11. Norvēģija, bet pilnīga izgāšanās Krievijai – 16. vieta 22 komandu konkurencē (soda aplis Jekaterinai Glazirinai).

Otrais posmsTrešo šaušanu nekļūdīgi veica Gabriela Soukalova, iegūstot Čehijai 13.9 sekunžu pārsvaru. Uz otro vietu Baltkrieviju pacēla Domračeva, kurai 5/5 šaušanā. Uz trešo vietu atkāpās Ukraina, jo Valentīnai Semerenko bija nepieciešamas divas rezerves patronas. Ar Tirilas Ekhofas pūlēm labāko sešiniekā ielauzās Norvēģija, kamēr precizitāte turpināja pievilt vācietes (Vanesai Hincai soda aplis).

Ceturto šaušanu nekļūdīgi veica Valentīna Semerenko, izvirzot Ukrainu sacensību vadībā. Pēc 2.7 sekundēm sekoja 10/10 šaušanā sasniegusī Marija Dorēna-Abēra (Francija), bet vēl pēc divām sekundēm – Soukalova. Domračeva izmantoja divas rezerves patronas, no šautuves izslēpojot ceturtajā vietā.

Stafetes maiņu pirmā veica Francija, kurai sekoja Ukraina (+3.8 sekundes), Baltkrievija (+4.8), Čehija (+8.5), Norvēģija (+23.1) un Slovēnija (+1:03.2). Jekaterinai Šumilovai izdevās Krievijas komandu pacelt uz astoto vietu, kamēr Vācija posmu noslēdza 11.

Trešais posmsPiekto šaušanu perfekti veica Mihals Šlesingrs (Čehija) un Juhanness Bē (Norvēģija), kuri šautuvi atstāja ar vienas sekundes atstarpi. No līderu kvarteta izkrita Simons Furkads, kurš nopelnīja divus soda apļus (desmitais pēc šaušanas guļus). Trešais bija Dmitro Pidručnijs (Ukraina), ceturtais – Jurijs Ļiadovs (Baltkrievija).

J.Bē nekļūdījās arī šaušanā stāvus, kas ļāva iegūt nepilnu deviņu sekunžu pārsvaru pār Pidručniju (10/10 šaušanā) un 11.5 sekunžu pārsvaru pār Šlesingru (5/6 šaušanā). Divu soda apļus nopelnīja Ļiadovs, izstājoties no cīņas par vietu uz goda pjedestāla.

Stafetes maiņu vienlaikus veica līderes Čehija un Norvēģija. Trešā bija Ukraina (+15 sekundes). Pārējās komandas atpalika jau vairāk nekā pusotru minūti.

Ceturtais posmsNoslēdzošā posma pirmo šaušanu perfekti veica Ondržejs Moravecs, saglabājot vadību Čehijai. Tarjei Bē izmantoja vienu rezerves patronu un sekoja Moravecam pēc 5.2 sekundēm. Intrigu cīņā par trešo vietu mēģināja atjaunot Antons Šipuļins (Krievija), kurš bija ātrs un precīzs, kamēr soda apli nopelnīja Serhijs Semenovs (Ukraina). Ukraina gan saglabāja vietu labāko trijniekā.

Pēdējā šaušanā 5/5 izdevās Tarjei Bē, kamēr Moravecam bija nepieciešama viena rezerves patrona. T.Bē ieguva 13.9 sekunžu pārsvaru pirms pēdējā apļa. Semenovam 5/6 šaušanā, kas pēdējā aplī ļāva doties ar gandrīz pusminūtes pārsvaru pār Šipuļinu, kurš atkal šāva perfekti.

Uzvaru izcīnīja Norvēģija. Otrā vieta Čehijai, bet Ukrainai vietu labāko trijniekā pēdējā aplī nosargāja Semenovs.

Informācija tiek papildināta...

Datums Posms Norises vieta Zelts Sudrabs Bronza
30. novembris 1. Esterzunda Francija Norvēģija Vācija
6. februāris 7. Nove Mesto Krievija Norvēģija Ukraina
6. februāris 7. Nove Mesto Norvēģija Čehija Ukraina
5. marts Kontiolahti
Datums Laiks Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
6. februāris 16:10 pāru jauktā stafete Krievija Norvēģija Ukraina
6. februāris 18:30 2 x 6 km + 2 x 7.5 km jauktā stafete Norvēģija Čehija Ukraina
7. februāris 13:30 7.5 km sprints sievietēm
7. februāris 16:30 10 km sprints vīriešiem
8. februāris 14:00 10 km iedzīšana sievietēm
8. februāris 16:00 12.5 km iedzīšana vīriešiemOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties