19.12.2013. 09:02
Pasaules čempionātā rokasbumbā sievietēm Serbijā jau 1/4 finālā savas pilnvaras nolika 2011. gada čempiones norvēģietes. Skaidrs, ka būs citas pasaules čempiones, turklāt, iespējams, ka kāda no komandām titulu iegūs pirmo reizi, jo trīs no četrām pusfināla dalībniecēm pirmo reizi ir tikušas tik tālu.

Visgarākā un dramatiskākā izvērtēs 1/4 fināla spēle starp Ungāriju un Brazīliju, kurā uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami divi 2x5 minūšu papildlaiki. Ar 33:31 uzvarēja Brazīlija un pirmo reizi spēlēs par pasaules čempionāta medaļām. Dienvidamerikas spēcīgākā komanda pirms diviem gadiem savās mājās ieņēma 5. vietu, kas līdz šim bija tās augstākais sasniegums, bet tagad brazīlietes var kļūt par pirmo cita nevis Eiropas kontinenta komandu pēc Korejas, kas iegūs medaļas sieviešu pasaules čempionātā rokasbumbā.Pamatlaika pēdējās 15 minūtēs ungārietēm divas reizes bija divu vārtu pārsvars, arī pēdējais uzbrukums, kad rezultāts bija 26:26, bija ungārietēm, taču uzvaras vārtus gūt neizdevās. Pirmā papildlaika pirmajās 5 minūtēs tika gūti tikai vieni vārti - 27:26 Ungārijas labā. Minūti un 10 sekundes pirms pirmā papildlaika beigām priekšā jau bija Brazīlija - 29:28, taču 20 sekundes pirms beigām Tomori panāca 29:29. Otrais papildlaiks. Tajā brazīlietes 40 sekundes pirms beigām panāca 32:30, ungārietes vienus vārtus atguva, palika 22 sekundes, taču pēdējais vārds šoreiz piederēja Brazīlijai - 33:31 un pirmo reizi vieta pasaules čempionāta pusfinālā.

Iespējams, ka lielāko šā turnīra pārsteigumu sagādāja Polijas izlase, kas ar 22:21 pārspēja 2003. gada pasaules čempioni Franciju. Pirmajā puslaikā polietēm divas reizes bija 4 vārtu pārsvars, bet puslaiku viņas pabeidza ar 11:8 savā labā. Triju vārtu pārsvars Polijai bija arī 10 minūtes pirms beigām (20:17) un tad jau arī sāka rasties aizdomas par pārsteigumu. Francūzietēm divas reizes izdevās samazināt vārtu starpību līdz minimumam, taču ne izglābties. Pēdējo reizi -1 viņas panāca gan tikai 7 sekundes pirms pamatlaika beigām...Polija līdz šim pasaules čempionātos nav bijusi augstāk par 5. vietu un šis panākums tika gūts pirms 40 gadiem - 1973. gadā. Pasaules čempionātu finālturnīros Polija nespēlēja kopš 2007. gada, bet tagad pirmo reizi spēlēs par medaļām.

Pēc dramatiskās uzvaras 1/8 finālā pār Koreju (uzvaras vārti pēdējā sekundē) mājinieces serbietes gāza no troņa titula īpašnieci Norvēģiju - 28:25 (15:16). Pirmajā puslaikā norvēģietēm divas reizes bija 5 vārtu pāravars (9:4 un 11:6), šādu pārsvaru viņas atguva arī otrā puslaika sākumā (20:15 un 21:16), taču tad serbietes guva 7 vārtus pēc kārtas un 50. minūtē vadībā jau bija viņas - 23:21. Tagad jau serbietes 16 500 (!) skatītāju klātbūtnē diktēja spēles noteikumus un vēl pēc piecām minūtēm panāca jau 26:22 savā labā. Tas bija pēdējais un izšķirīgais trieciens.Izcilu spēli aizvadīja Dragana Čvijiča, kura izdarīja 8 metienus un guva 8 vārtus, savukārt vārtsardze Katerina Tomaševiča atvairīja 44 procentus metienu.Serbija arī pirmo reizi spēlēs pusfinālā (2001. gadā serbietes bija Dienvidslāvijas izlases rindās, kas ieguva bronzas medaļas, taču tā nebija Serbijas un vēl pat ne Serbijas/Melnkalnes izlase).

Vienīgā komanda pusfinālā, kas jau bija pasaules čempione, ir Dānijas izlase (uzvarēja 1997. gadā), kas ar 31:28 (17:17) pārspēja Vāciju. Šis bija 1993. gada pasaules čempionāta fināla atkārtojums. Pirms 20 gadiem ar 22:21 papildlaikā uzvarēja Vācija, bet tagad - Dānija. Vēl 10 minūtes pirms beigām vācietes bija vadībā ar 26:24, taču spēles galotni labāk aizvadīja dānietes - trīs vārtus pēc kārtas guva Trīne Jensena (viņas rēķinā četri no pēdējiem 7 komandas vārtiem) un panāca 27:26, bet pēdējās piecās minūtēs dānietes uzvarēja ar 4:1. Vācietēm nelīdzēja arī turnīra vārtu guvēju līderes Suzannas Milleres 12/2 gūtie vārti.

Pusfinālos piektdien tiksies Polija ar Serbiju un Brazīlija ar Dāniju.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933