08.01.2017. 15:12
Norvēģijas distanču slēpotājā Heidi Venga svētdien nodrošināja sev uzvaru prestižajā «Tour de Ski» seriālā dāmu konkurencē. Patlaban 25 gadus vecajai Vengai šis ir lielākais panākums karjerā.

Pēdējā posmā sportistēm bija jāveic deviņi kilometri, turklāt pēdējie trīs no tiem bija jāslēpo pret kalnu pa kalnu slēpošanas trasi.

Venga sacensības iesāka ar 19 sekunžu deficītu, startējot aiz zviedrietes Stīnas Nilsones. Tomēr, sākoties kāpumam pret kalnu slēpošanas trasi, viņa apsteidza savu konkurenti un izcīnīja uzvaru.

Finišā Venga par minūti un 37,0 sekundēm apsteidza somieti Kristu Permekoksi, bet trešā bija Nilsone, kura uzvarētajai zaudēja minūti un 54,4 sekundes.

«Tour de Ski» seriālā tiek dalīti arī Pasaules kausa punkti. Kopvērtējumā līderpozīciju ar 1351 punktu ieņem Venga, otrā ar 1043 punktiem ir seriāla ceturtās vietas ieguvēja Ingvilda Ūstberga, bet 11 punkti mazāk ir Permekoksi.

Pērn par čempion tika kronēta norvēģiete Terēza Juheuga, kurai par aizliegto vielu lietošanu piespriesta pagaidu diskvalifikācija. Savukārt Venga pērn palika trešajā vietā.

Vēlāk plkst.16.30 pēc Latvijas laika sacensības uzsāks vīri, uz starta dodoties arī Latvijas šī brīža labākajam distanču slēpotājam Indulim Bikšem, kurš pēc sešiem etapiem ir pēdējā, 41., vietā.

Kāds Latvijas sportists «Tour de Ski» piedalās pirmoreiz vēsturē.

«Tour de Ski» seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres «Tour de France» parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.