20.08.2013. 22:22
Saulainajā 17. augusta pēcpusdienā norisinājās pirmā Jūrmalas sadraudzības pilsētu kausa izcīņa pludmales regbijā sievietēm „Jūrmala Cup 2013”, ko organizēja regbija klubs „Jūrmala” sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi. Vaivaru pludmale pie „Nemo” kempinga uzņēma sešu pilsētu komandas: Klaipēdas, Palangas, Rīgas, Jelgavas, Baldones un, protams, Jūrmalas.

Kā atklāšanas uzrunā teica viens no turnīra organizatoriem Māris Šmits, tur augšā bija labi samaksāts, jo laika apstākļi regbija spēlei bija ideāli. Bez šaubām, varēja organizēt turnīru bērniem, vīriešiem vai jauniešiem, taču organizatori izvēlējās tieši sievietes, lai attīstītu šo regbija novirzienu. Un ne velti, jo turnīrs izvērtās aizraujošs.

Pirmajā posmā komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, A grupā spēlējot Rīgai, Baldonei un Klaipēdai un B grupā Palangai, Jelgavai un Jūrmalai. Atklāšanas spēlē mājinieces ar ļoti pārliecinošu un pārsteidzošu 12:1 uzvarēja jelgavnieces. Turpinājumā, daudzu skatītāju atbalstītas, komandas izspēlēja savas grupu spēlēs, A grupā 1. vietu ieņemot Klaipēdas komandai, 2. – Baldones, 3. – Rīgas un B grupā 1. vieta Jūrmalai, 2. – Jelgavai, 3. – Palangai. Pēc grupu spēlēm divos konkursos atbalstītāji varēja iegūt „Piebalgas alus” sagādātos labumus.

Turpinājumā abu grupu pirmās divas komandas aizvadīja pusfināla spēles. Jūrmala tikās ar A grupas otro komandu un ar ļoti pārliecinošu 8:0 iekļuva „Jūrmala Cup 2013” finālā. Otrā spēlē, ļoti aizraujošā cīņā, jelgavnieces tikai pēdējās sekundēs piekāpās viesu komandai no Klaipēdas (1:3). Pēc pusfināliem sākās cīņas par vietām. Spēlē par 5. vietu Rīgas komanda ar 2:0 pieveica Palangu un labā noskaņojumā varēja baudīt atlikušās spēles, kur tika sadalītas medaļas. Spēlē par trešo vietu tikās Baldones un Jelgavas komandas. Ja uz papīra jelgavnieces bija favorītes, ar vairākām Jaunatnes olimpiādes uzvarētājām sastāvā, tad baldonietes uz to nemaz neskatījās. Nedaudz pārsteidzoši bronzas cīņā ar 2:0 pārāka bija Baldone.

Kā jau bija paredzams, „Jūrmala Cup 2013” finālā tikās Jūrmala un Lietuvas vadošā sieviešu pludmales regbija komanda – Klaipēda. Vēl nesen, Lietuvas čempionātā, spēlējot klubu sastāvos, lietuvietes bija pārākas un kausu paturēja mājās. Jau no pirmajām minūtēm (pludmales regbijā spēle noris divus puslaikus pa piecām minūtēm) laukumā izvērtās bezkompromisa cīņa par katru centimetru. Pirmajā puslaikā jūrmalniecēm izdevās „pārraut” pretinieču līniju un izvirzīties vadībā. Demonstrējot izcilu aizsardzības spēli, un, gūstot vēl vienu piezemējumu, Jūrmala izcīnīja grūtu, bet spēles ziņā pārliecinošu uzvaru un, līdzīgi kā Lietuvā, arī šoreiz kauss palika mājās – 2:0 Jūrmalas uzvara. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jūrmalas pārstāve Madara Sirsniņa, bet vērtīgāko – jelgavniece Elīna Sakne, kura spēlē par trešo vietu guva traumu.

Kausus un medaļas pasniegt bija ieradusies Jūrmalas pilsētas domes deputāte Iveta Blaua. Viņa atzina: „Šādi sporta sarīkojumi ļoti labi veicina sadarbību starp spēlētājiem, treneriem un pārstāvjiem – un tādiem obligāti ir jānotiek arī turpmāk. Jaunatnes sports ir ļoti nozīmīgs šo cilvēku izaugsmē, tādēļ Jūrmalas pilsētas dome to atbalsta un atbalstīs arī nākotnē.”

Kā ierasts regbija sabiedrībā, pēc turnīra norisinājās trešais puslaiks, kur visas dalībnieces, treneri un pārstāvji saņēma organizatoru sagādātas piemiņas balvas – krekliņus ar turnīra simboliku. Organizators Māris Šmits atzina: „”Jūrmala Cup 2013” ir tikai sākums. Domāju, ka mūsu sadarbība ar Jūrmalas pilsētas domi ir pietiekoši veiksmīga, lai jau nākošo gadu sadraudzības pilsētu skaits kļūtu plašāks un ģeogrāfiskajā ziņā kuplāks. Savukārt pēc 3 – 4 gadiem mēs būsim pietiekoši zinoši un arī gatavi organizēt Eiropas čempionātu pludmales regbijā. Cerēsim un strādāsim, lai viss izdotos!. Savukārt tos, kuri vēlas uzzināt, kas vēl notiek regbija trešajā puslaikā, aicinām pievienoties regbistu rindām.”

Liels paldies par turnīra norisi Jūrmalas pilsētas domei, it sevišķi Sporta nodaļas sporta organizatoram Jānim Rāfeldam, Jūrmalas pilsētas domes deputātei Ivetai Blauai, „NEMO” kempingam, īpaši uzņēmējam Zigmundam Klīvim, „Piebalgas alum” par sagādāto ūdeni un kvasu, Jūrmalas pašvaldības policijai, Jūrmalas TV, Jūrmalas sporta centram, SIA „Silvanols, īpaši Uģim Klētniekam, visām dalībkomandām, to treneriem un vadītājiem, kā arī RK „Jūrmala” brīvprātīgajiem par organizatorisko darbu veikšanu. Uz tikšanos Jūrmalā!