15.06.2014. 09:00
Pasaules kausa izcīņā futbolā sestdien D apakšgrupas nominālā pastarīte Kostarika ar rezultātu 3:1 (0:1) negaidīti pārspēja spēcīgo Urugvajas valstsvienību.

Spēles rezultātu ar 11 metru soda sitienu atklāja urugvajietis Edisons Kavani, bet turpinājumā Kostarikas izlases rindās pa reizei atzīmējās Džoels Kempbels, Oskars Duarte un Marko Urenja.

Tādejādi Kostarika pārtrauca savu četru zaudējumu sēriju Pasaules kausa finālturnīros.

Maču savainojuma dēļ nevarēja sākt Urugvajas izlases visu laiku rezultatīvākais futbolists Luiss Suaress. Lai gan par pārliecinošu favorīti duelī pirms cīņas tika uzskatīta 2010.gada finālturnīra ceturtās vietas īpašniece Urugvaja, pati spēle iesākās azartiski un līdzvērtīgi, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas komandas nespēja izveidot. Mača 23.minūtē Urugvajas izlases kapteinis Djego Lugano nopelnīja valstsvienībai 11 metru soda sitienu, ko brīdi vēlāk realizēja raženais uzbrucējs Kavani, gūstot savus 22.vārtus izlases rindās.

Tikmēr 27.minūtē Kostarika izveidoja pirmo bīstamo epizodi pie pretinieku vārtiem, angļu kluba Londonas "Arsenal" uzbrucējs Kempbels aptuveni no 30 metriem sita tikai nedaudz garām Urugvajas vārtu konstrukcijai. Pirmā puslaika turpinājumā urugvajieši uzbrukumus sāka veidot no aizsardzības, ļaujot Kostarikas futbolistiem darboties daudz tuvāk pretinieku soda laukumam. Savukārt 31.minūtē Džiankarlo Gonsaless izmantoja Urugvajas izlases aizsargu nesaprašanos un izpildīja bīstamu sitienu no tuvas distances, tomēr pēdējā brīdi sāncenši to spēja bloķēt. Puslaika izskaņā Kostarika vēlreiz radīja briesmas pie Dienvidamerikas izlases vārtiem, taču arī šoreiz rezultāts uz tablo nemainījās, bet sekojošajā uzbrukumā Djego Forlana sitiens pēc rikošeta lika pamatīgi pasvīst kostarikāņu vārtsargam Keiloram Navasam.

Otrā puslaika sākumā Lugano par rupju izklupienu pret Kempbelu saņēma dzelteno kartiņu, bet Kostarika sekojošajā brīvsitienā vēlreiz izveidoja bīstamu situāciju pie Urugvajas izlases vārtiem, kostarikāņu aizsargs Duarte no tuvas distances sita tieši virsū vārtsargam. Pēc brīža tomēr Kostarika realizēja savu iespēju - aktīvais Kepmbels no aptuveni 12 metriem trieca bumbu vārtos. 1:1. Pie sasniegtā gan kostarikāņi neapstājās, jo trīs minūtes vēlāk Duarte pēc standartsituācijas ar galvu izvirzīja Kostariku vadībā - 2:1, kas pamatīgi šokēja sāncenšus.

Spēles 64.minūtē Kempbels vēlreiz pārbaudīja pretinieku vārtsarga reakciju, bet tālsitiens tikai pāris centimetrus lidoja virs vārtu konstrukcijas. Turpinājumā Urugvaja diezgan haotiski mēģināja rezultātu izlīdzināt, 70.minūtē divus bīstamus sitienus izpildīja Kavani, taču bez rezultativitātes. Atlikušajās minūtēs Urugvaja uzsāka pamatīgu ofensīvu, kas ļāva Kostarikai veidot retus, bet bīstamus pretuzbrukumus. 84.minūtē Urugvajas aizsargu kļūdu izmantoja uz maiņu nākušais Urenja, no asa leņķa gūstot trešos vārtus izlasei un pieliekot punktu pretinieku izredzēm uz panākumu. Mača kompensācijas laikā urugvajietis Maksi Pereira par rupjību saņēma sarkano kartiņu, kas liegs futbolistam cīnīties nākamajā grupas spēlē.

Kā zināms, dienas pirmajā spēlē Kolumbija C apakšgrupas ietvaros ar 3:0 pārspēja Grieķiju, bet grupas otrajā spēlē vēl spēkosies Kotdivuāra ar Japānu. Tikmēr D apakšgrupā principiālā spēlē tiksies Itālija un Anglija.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Urugvajas izlases sastāvs - Fernando Muslera, Djego Lugano, Martins Saseress, Maksi Pereira, Djego Godins, Egidio Arevalo Rioss, Valters Gargano (Alvaro Gonsaless, 60.min.), Kristians Stuani, Kristians Rodrigess (Abels Ernandess, 76.min.), Djego Forlans (Nikolass Lodeiro, 60.min.), Edisons Kavani.

Kostarikas izlases sastāvs - Keilors Navass, Džiankarlo Gonsaless, Kristiāns Gamvoa, Oskars Duarte, Maikls Umanja, Kristiāns Volanjoss (Maikls Varrantess, 89.min.), Jelcins Teheda (Hosē Migels Kuvero, 74.min.), Selso Vorhess, Žuniors Diass, Braiens Ruiss (Marko Urenja, 83.min.), Džoels Kempbels.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga