04.02.2014. 22:33

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Latvijas izlase jau pavisam drīz Nolana vadībā startēs Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, un tieši dalība četrgades nozīmīgākajā sporta notikumā bija Nolana galvenais mērķis, kad viņš 2011. gada vasarā stājās pie valstsvienības stūres.

«Laikā, kad man pavērās iespēja strādāt ar Latvijas izlasi, nezināju, kur šī valsts atrodas un kādā pasaules čempionāta divīzijā spēlē. Mani ieinteresēja fakts, ka komandai bija labas iespējas nokļūt olimpiskajās spēlēs. Tas tobrīd bija galvenais iemesls,» NHL kluba Bufalo «Sabres» apskatniekiem izteicies Nolans.

Nolana vadībā Latvijas izlase 2012. un 2013. gada pasaules čempionātos ierindojās attiecīgi desmitajā un 11. vietā, kā arī tika pie iespējas ceturto reizi pēc kārtas startēt olimpiskajās spēlēs.

«Latvijas izlase ir sākusi ticēt savām spējām, un šis komponents komandas spēlē var nest vērtīgus augļus. Līdzīgi kā maniem senčiem, arī latviešiem ir bijis smagi jācīnās par savas identitātes saglabāšanu. Trenējot hokeja komandu, vēlos izmantot šo filozofiju un pārliecināt spēlētājus, kā arī mēs varam sekot senču pēdās un paveikt teju neiespējamas lietas,» uzsvēris treneris. «Parastu cilvēku kopums bieži vien var paveikt neparastas lietas.»

Iepriekš Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans izteicies, ka Nolanam olimpiskais turnīrs būs pēdējās sacensības pie izlases stūres.

«Zinu, ka neņemšu uz Olimpiādi līdzi savu ģimeni, un lielā mērā šī izvēle ir izdarīta tieši dēļ drošības jautājumiem. Ja jau šādas diskusijas ir sākušas, tātad kaut kur ir kāda problēma. Olimpiskās spēles ir unikāls notikums, taču drošība vienmēr ir svarīgākais,» plaši aprunātos olimpisko spēļu drošības jautājumus komentēja Nolans.

Nolans Latvijas izlasei pievienosies 10. februārī jau Sočos.

Nolana komentārs par olimpiskajām spēlēm, sākot no 4:47. Gaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties