20.06.2016. 09:48
Ar spēlēm Kocēnu novada sporta namā noslēgusies 2.kārta Latvijas IV Olimpiādes florbola turnīram un kā pēdējās Olimpiādei kvalificējās Rīgas pilsētas un Kocēnu novada komandas.

Jau iepriekš vietu finālposmam bija nodrošinājušas abas Olimpiādes turnīra rīkotājas Cēsu novads un Valmieras pilsēta, kas ieņēma pirmās divas vietas K apakšgrupā. Tāpat uz finālcīņām Cēsīs dosies Bauskas novads, Lielvārdes novads, Talsu novads un Liepājas pilsēta. Pēdējās divas ceļazīmes tika sadalītas Kocēnos, kur par tām cīnījās četras ambiciozas komandas – laukuma saimnieki Kocēnu novads, Pārgaujas novads, Ķekavas novads un Rīgas pilsēta.

Pirmajā spēļu kārtā laukuma saimnieki pēc 2:2 neizšķirta pēc nospēlētās pirmās trešdaļas, turpinājumā izrādījās ievērojami pārāki, ar rezultātu 10:3 apspēlējot Ķekavas novadu. Spilgtu spēli aizvadīja Atis Stepāns, tiekot pie 7 (4+3) rezultativitātes punktiem. Rīgas pilsētas komanda un Pārgaujas novads savu pirmās kārtas spēli bija aizvadījuši jau 8.jūnijā, tiekoties Rīgas sporta manēžā, rīdziniekiem esot pārākiem ar rezultātu 6:2, trīs vārtus gūstot Jānim Jansonam. Otrajā kārtā rīdzinieki ar 9:3 sagrāva Ķekavas novads, bet Pārgauja ar 10:2 sagrāva Kocēnu novadu, spilgti nospēlējot Laurim Ābolam (5+1). Līdz ar to rīdzinieki jau bija nodrošinājuši vietu finālā, kamēr Pārgaujas novads spēra platu soli iekļūšanai finālposmā.

Atlika tāds "sīkums", kā uzvarēt neveiksmīgi spēlējošos Ķekavas florbolistus un lieta būtu darīta. Vēl nepilnu minūti pirms otrās trešdaļas beigām rezultāts bija 3:1 Pārgaujas novads labā, taču trešajā periodā viss sagriezās kājām gaisā un Ķekavas komanda uzvarēja ar 5:4. Pārgaujas novadam atlika cerēt, ka viņus nepievils Rīgas komanda, kuras uzvaras gadījumā tik un tā Pārgauja iekļūtu labāko astotniekā. Rīdzinieki tiešām uzvarēja, taču paveica to pēcspēles metienu sērijā ar 4:3, ļaujot Kocēnu novads komandai mača izskaņā izraut neizšķirtu un nopelnīt vienu ļoti vērtīgu punktu turnīra tabulā. Rīdzinieki ar astoņiem punktiem kļuva par sava posma uzvarētājiem, bet Kocēnu novads rēķinā bija četri punkti un otrā vieta. Ķekavas komanda ar trim punktiem bija trešie, bet Pārgaujas novads komandai, neskatoties uz graujošo uzvaru pār mājiniekiem, jāsamierinās ar ceturto vietu.

Līdz ar to noskaidrojušies ceturtdaļfinālu spēļu pāri – 30.jūnijā Cēsīs sacentīsies Rīgas pilsēta ar Liepājas pilsētu , Cēsu novads spēkosies ar Bauskas novadu, Valmieras pilsētai pretim stāsies Lielvārdes novads, bet Talsu novads krustos nūjas ar Kocēnu novadu.