06.03.2014. 09:21
Latvijas futbola izlases pretinieki rudenī gaidāmajā 2016.gada Eiropas čempionāta atlases turnīrā ar mainīgām sekmēm trešdien aizvadījuši starptautiskās pārbaudes spēles.Vienīgā, kas prata gūt uzvaru, ir Latvijas principiālā sāncense...

Vienīgā, kas prata gūt uzvaru, ir Latvijas principiālā sāncense Turcija, ar 2:1 (1:0) savā laukumā uzveicot Zviedriju.

Mača rezultātu jau cīņas otrajā minūtē atklāja turku uzbrucējs Mevluts Erdinks, taču 55.minūtē zviedrs Ūla Toivonens panāca neizšķirtu. Uzvaras vārtus mājinieki guva trīs minūtes vēlāk, izceļoties Olkanam Adinam.

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja potenciālā apakšgrupas favorīte Nīderlande, kas izbraukumā ar 0:2 (0:2) piekāpās spēcīgajai Francijai. Mājinieki uzvaru nodrošināja jau pirmajā puslaikā, izceļoties Karimam Benzemā un Blaisam Matuidi.

Neveiksmi piedzīvojusi arī Islandes futbolisti, kuri Kārdifā ar 1:3 (1:1) atzina Velsas pārākumu. Šajā mačā ar vienu vārtu guvumu izcēlās arī velsiešu līderis Gerets Beils.

Neizšķirti tikmēr cīnījušās Čehijas un Kazahstānas valstsvienības. Čehija spēlēja 2:2 (2:1) ar Norvēģiju, uzvaru izlaižot divas minūtes pirms pamatlaika beigām. Savukārt Kazahstāna nospēlēja 1:1 (0:1) ar Lietuvu.

Kā zināms, Latvija trešdien pārbaudes spēlē izbraukumā ar 1:2 (0:1) atzina Maķedonijas pārspēku.

Latvija atlases kvalifikācijas turnīru iesāks 9.septembrī, izbraukumā aizvadot dueli pret Kazahstānu. Savukārt otrais mačs tiks aizvadīts savā laukumā - 10.oktobrī pret Islandi, bet trīs dienas vēlāk mājās būs jātiekas arī ar Turciju.

No citiem mačiem jāpiemin Spānijas 1:0 (0:0) uzvara pār Itāliju, kā arī Portugāles panākums ar 5:1 (1:1) pār Kamerūnu.

Krištianu Ronaldu šajā mačā guva divus vārtus, tādejādi ar 49 vārtiem kļūstot par Portugāles valstsvienības visu laiku rezultatīvāko futbolistu, apsteidzot bijušo uzbrucēju Pauletu.

Teicamu individuālo sniegumu trešdienas pārbaudes spēlē demonstrēja Neimars, ar trim vārtiem jeb "hat-trick" palīdzot Brazīlijai ar 5:0 (2:0) pieveikt DĀR. Tikai 22 gadu vecumā Neimars Brazīlijas izlasē 47 spēlēs guvis jau 30 vārtus.

Pie panākuma pārbaudes spēlē izdevies tikt arī Anglijai, kas Londonā ar 1:0 (0:0) pārspēja Dāniju, vienīgos vārtus 82.minūtē gūstot Danielam Staridžam. Minimāla uzvara arī Vācijai, kas savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Čīli.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA