13.01.2017. 21:34

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" vakar izcīnīja pirmo uzvaru izbraukumā, kas noslēgsies tikai nākamajā ceturtdienā un kurā jānolido 16,6 tūkstoši kilometru. Viesos izdevās ar 3:1 pārspēt Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas "Admiral", pa vieniem vārtiem iemetot katrā trešdaļā.

Rezultātu 16. minūtē atklāja krievu uzbrucējs Filips Toluzakovs, kurš guva pirmos vārtus kopš 9. oktobra, un līdz viņam ripu nogādāja Koltons Gilīss, kurš ilgāku laiku nespēlēja savainojuma dēļ, tādējādi tiekot pie pirmā punkta kopš 11. oktobra. Abi piedalījās vēl vienā vārtu guvumā, tomēr par galveno varoni kļuva pagājušās sezonas labākais snaiperis Tims Sestito.

Sestito otrās trešdaļas ievadā realizēja pretuzbrukumu ar metienu tuvajā devītniekā virs vārtsarga pleca, bet noslēdzošās trešdaļas ievadā amerikāņu uzbrucējs atjaunoja divu vārtu pārsvaru, pielabojot metienu no distances. Tādējādi Sestito pirmo reizi sezonā vienā mačā izcēlās ar diviem rezultatīviem metieniem. Iepriekšējos 19 mačos kopā viņš bija guvis divus vārtus.

Spēle sākās pulksten 11:30, bet rīt rīdziniekiem priekšā vēl agrāks pārbaudījums – duelis pret Habarovskas "Amur" startēs jau pulksten 9:00. Sāncenši atrodas Austrumu konferences priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai Novokuzņeckas "Metallurg", kas ir vienīgā komanda līgā, kura zaudējusi pat teorētiskas izredzes kvalificēties Gagarina kausam, tomēr pēdējos piecos mačos izdevies divas reizes nosargāt vārtus neskartus.

Vakar Habarovskas "Amur" ar 1:0 pieveica Minskas "Dinamo", somam Juham Metsolam atvairot 33 sāncenšu metienus. Pēdējā minūtē, kad laukuma saimnieki bija mazākumā un cīnījās pret sešiem pretiniekiem, Metsola metiena brīdī jau atradās uz ledus, tomēr izmisīgā un skaistā veidā izdevās tvert ripu cimdā un izglābt komandu.

24. decembrī Metsola, kurš 2015. gadā kļuva par Somijas čempionāta labāko vārtsargu, bet pēcāk pārcēlās uz Habarovskas "Amur", atvairīja 34 metienus, kaldinot uzvaru izbraukumā ar 1:0 pēcspēles metienos pret Pekinas "Kunlun Red Star", kas ir rīdzinieku nākamā pretiniece.

Metsola šajā sezonā atvairījis 93,1% pretinieku metienu, piecas reizes nosargājis cietoksni neieņemtu un vidēji ielaidis 1,93 ripas, tomēr ar to izrādījies par maz, lai Habarovskas "Amur" varētu cīnīties par vietu izslēgšanas spēlēs. Galvenā problēma ir uzbrukums, jo komanda vidēji iemetusi tikai 1,61 vārtus spēlē. Pat Rīgas "Dinamo" veicies krietni labāk – 1,9 vārti spēlē. "Amur" ir otrais sliktākais uzbrukums līgā, bet rīdziniekiem pieder ceturtā vieta no beigām.

Habarovskas "Amur" uzbrukuma līderi ir leģionāri – čehs Tomāšs Zohorna, kurš piedalījās 2016. gada pasaules čempionātā, 48 spēlēs savācis 26 punktus, un ar 12 rezultatīviem metieniem viņš ir komandas labākais snaiperis. Seko somi Tēmu Ramsteds ar 22 punktiem un Kristians Kūsela ar 19 punktiem.

Savukārt aizsargu vidū rezultatīvākais ir 16 punktus savākušais Maksims Kondratjevs, kurš komandu pirmajā reizē izkāvās ar Sestito, laukumu pametot ar asiņainu kreklu. Rīgas "Dinamo" viens no līderiem pēcāk norādīja, ka aizstāvējis Edgaru Kuldu, kurš iegrūsts laukuma apmalē, un ar nepacietību gaidīja nākamo tikšanās reizi.

Tātad pirmais iemetiens pulksten 9:00. Spēle norisināsies rīt, 14. janvārī. Izbraukumu rīdzinieki turpinās, pirmo reizi viesojoties Ķīnā, bet nākamajā ceturtdienā duelis ar Minskas "Dinamo".

Naujenes sporta klubs Naujenes sporta klubs Vecstropi, 18.novembra 416, Naujenes p., Daugavpils n., LV-5413