26.01.2014. 17:25
Otrajā trešdaļā zaudējis divus vārtus, Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" atspēlējās un pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja Kazaņas "Ak Bars". Neizšķirtu 41 sekundi pirms pamatlaika noslēguma izrāva Miks Indrašis, bet uzvaru nesošo bullīti realizēja Pols Šehura.

Pirmajā trešdaļā notikumus laukumā diktēja Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", no šaura leņķa metienus izdarot Vitālijam Pavlovam, Andrim Džeriņam un Mārtiņam Cipulim. Tomēr izvirzīties vadībā pret divkārtējo Gagarina kausa čempioni Kazaņas "Ak Bars" neizdevās arī skaitliskajā vairākumā, kas tika iegūts pēc tam, kad mājinieku aizsargs Konstantīns Korņejevs ar noteikumu pārkāpumu pret Miku Indraši pārtrauca bīstamu rīdzinieku pretuzbrukumu.

Tomēr galvenais notikums sekoja pēc pirmās trešdaļas beigām - aizstāvot komandas biedrus, pie Rīgas "Dinamo" vārtiem cimdus nometa 22 gadus vecais uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš ar dūru palīdzību pārmācīja trīs centimetrus garāko un 12 kilogramus smagāko Kazaņas "Ak Bars" uzbrucēju Artjomu Lukojanovu (vasarā iekūlās skandālā par varas iestāžu pārstāvju piekaušanu).

26. minūtē mājiniekiem tomēr izdevās izvirzīties vadībā - 1:0 panāca Jakubs Petružāleks, kurš vārtu guvumā pārvērta partnera piespēli no aizvārtes. Čehu uzbrucējam tas bija pirmais rezultatīvais metiens Kazaņas "Ak Bars" rindās (aizvadītas deviņas spēles). Turpinājumā Rīgas "Dinamo" izturēja divus mazākumus, bet 48 sekundes pirms otrās trešdaļas noslēguma nonāca iedzinējos ar divu vārtu deficītu. Piektos vārtus sezonā ar metienu no zilās līnijas guva kazaņiešu kapteinis Iļja Ņikuļins.

Taču cīņa nebija galā. Noslēdzošās trešdaļas trešajā minūtē ar metienu no distances piektos vārtus sezonā guva arī Rīgas "Dinamo" aizsargs Krišjānis Rēdlihs. Turpinājumā no tuvas distances meta Georgijs Pujacs, aizsegu izmantoja Marcels Haščāks, uzbrukuma smailē nonāca aizsargs Jēkabs Rēdlihs, tomēr izraut neizšķirtu izdevās tikai 41 sekundi pirms noslēguma.

Aleksandrs Ņiživijs no vārtu priekšas piespēlēja Polam Šehuram, kanādietis ripu pāradresēja Mikam Indrašim, kurš ar metienu tuvajā stūrī nekļūdījās - 2:2! Pēdējās septiņās spēlēs sakrātajām septiņām rezultatīvajām piespēlēm 23 gadus vecais uzbrucējs pievienoja vārtu guvumu un nosūtīja maču pagarinājumā.

Tomēr uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Jakubs Sedlāčeks apturēja Kazaņas "Ak Bars" labākā snaipera Tima Steipltona metienu starp kājsargiem, bet soms Janne Pesonens trāpīja pa pārliktni. Savukārt rīdzinieki nekļūdījās - Pols Šehura iemeta no neērtā tvēriena, kamēr Aleksandrs Ņiživijs trāpīja tālajā stūrī.

Rīgas "Dinamo" pirmo reizi 2014. gadā izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas - 3:2 bullīšos pret Kazaņas "Ak Bars". Izcīnītie divi punkti ļāva garantēt dalību Gagarina kausa izcīņā piekto reizi sešās sezonās. Šobrīd rīdzinieki ieņem piekto vietu Rietumu konferencē. Priekšā esošajai Doņeckas "Donbass" arī ir 85 punkti, taču ukraiņi aizvadījuši par vienu spēli mazāk.

Četru spēļu izbraukums tiks noslēgts otrdien pulksten 17:00 pret Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kas ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē un arī nodrošinājusi dalību izslēgšanas spēlēs.

Jakubs Sedlāčeks (Mikaels Telkvists); Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs - Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis - Kristaps Sotnieks, Edgars Siksna; Marcels Haščāks - Pols Šehura - Miks Indrašis, Lauris Dārziņš - Vitālijs Pavlovs - Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Māris Bičevskis, Aleksandrs Ņiživijs - Rustams Begovs - Juris Upītis, Deivids Sarkanis.

Vārti: 25:49 Petružāleks (Petrovs, Ņikuļins) 1:0, 39:12 Ņikuļins (Heška, Lukojanovs) 2:0, 42:51 K. Rēdlihs (Pujacs) 2:1, 59:19 Indrašis (Šehura, Ņiživijs) 2:2, 65:00 Šehura 2:3Soda minūtes: 21:13Metieni: 18:32Vārtsargi: Konstantīns Baruļins - Jakubs Sedlāčeks