28.01.2014. 17:31

Noslēdzies 1.periods (0:0)

Spēles pirmās minūtes aizritēja ļoti ātrā un aktīvā hokejā, tomēr bez izteikti labām vārtu gūšanas izdevībām. Situācija nedaudz mainījās perioda vidū, kad Torpedo labu brīdi iespieda dinamiešus aizsardzības zonā. Rīdzinieki atbildēja ar teicamu uzbrukumu, kura noslēgumā gan labā situācijā pa ripu netrāpīja Pols Šehura. Arī atlikušajā laikā abi vārtsargi tika galā ar visiem raidījumiem (pēdējā minūtē gan iespējas bija abām komandām) un pirmās 20 minūtes noslēdzās ne tikai bez noraidījumiem, bet arī gūtiem vārtiem.

Šī ir pēdējā spēle pirms mēnesi ilgā olimpiskā pārtraukuma, kad daļa Rīgas dinamiešu Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Soču olimpiskajā hokeja turnīrā. Pēc tā februāra beigās un marta sākumā Dinamo aizvadīs vēl četras spēles, trīs no tām savā laukumā. Vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas klubs oficiāli nodrošināja svētdien, kad viesos ar 3:2 pēcspēles metienos apspēlēja spēcīgo Kazaņas Ak Bars. Pirms tam piektdien Maskavā ar 4:2 uzveikti arī divkārtējie čempioni Dinamo, tādējādi pirmo reizi 2014.gadā rīdzinieki tikuši pie diviem panākumiem pēc kārtas.

Savainojumu (Meija, Cibuļskis, Hosa, Skvorcovs) un saslimšanu (Laviņš, Džonsons) nomocītajai komandai no Rīgas palīgā devies arī kapteinis Sandis Ozoliņš, kuram bija paredzētas procedūras veselības uzlabošanai. Spēlē pret Ak Bars nepiedalījās arī rīdzinieku rezultatīvākais uzbrucējs Kails Vilsons (17+27), kuram tas bija pirmais izlaistais mačs sezonā.

Dinamo treneri mačam pieteiks 22 hokejistus – divus vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus, un salīdzinot ar iepriekšējo maču, sastāvā ir notikušas izmaiņas, jo neliela smadzeņu satricinājuma dēļ spēlēt nevarēs Arvīds Reķis, bet pēc viena mača izlaišanas ierindā atkal būs Kails Vilsons. Vārtus sargās Jakubs Sedlāčeks.

No izbraukumā līdz atbraukušajiem spēlētājiem šodien mačam netiks pieteikti Salvis Balandīns, Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis un Roberts Bukarts. Komandas kapteiņa pienākumi šīsdienas mačā tiks uzticēti Kristapam Sotniekam.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 28.janvāris. Ņižņijnovgoroda, Nagornij arēna.

Ņižņijnovgorodas Torpedo - Rīgas Dinamo 0:0 (0:0; 0:0; 0:0)

Vārti:

Vārtsargi: Ivans Kasutins - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 7-7

Soda minūtes: 0-0

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlacek (#32 Mikael Tellqvist);

Aizsargi: #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #16 Jēkabs Rēdlihs, #11 Kristaps Sotnieks (C) - #27 Mārtiņš Porejs, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji: #90 Lauris Dārziņš - #18 Kyle Wilson - #47 Mārtiņš Cipulis, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #79 Vitālijs Pavlovs - #25 Andris Džeriņš - #96 Māris Bičevskis, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #7 Rustams Begovs - #95 Juris Upītis, #83 Deivids Sarkanis.

Rietumu konferences kopvērtējumā ar 85 punktiem 49 spēlēs dinamieši ir piektie, tomēr trešā pozīcija ir tikai vienas uzvaras attālumā. Skudras vadītais klubs tikpat spēlēs iekrājis par punktu vairāk un Austrumos ieņem 4.pozīciju. Arī Torpedo jau nodrošinājuši vietu play-off. Īpaši sekmīgi komanda spēlē janvārī, uzvarot astoņās no pēdējām deviņām spēlēm. Ņižņijnovgorodai ir sestais draudīgākais uzbrukums līgā (144 iemestas ripas, Dinamo ar 130 ir devītie), tāpat gana laba aizsardzība (111 zaudēti vārti pret Dinamo 113). Vārtos spēles laiku pamatā dala Georgijs Gelašvili (šobrīd gan savainots) un Vitālijs Kovaļs, tomēr kopumā vismaz trijos mačos šosezon spēlējuši pat veseli pieci vārtsargi. Uzbrukumā dominē somi. Rezultatīvākais uzbrucējs Sakari Salminens iekrājis 46 (16+26) punktus, 18+18 polim Vojtekam Voļskim, vēl 13+23 Jarko Immonenam. Rezultatīvi spēlē arīdzan aizsargs Jūso Hietanens (9+19).

Abu komandu pirmajā mačā 23.septembrī Sandis Ozoliņš un Vitālijs Pavlovs palīdzēja komandai atspēlēties no 0:2, tomēr Salminena otrie vārti mačā tikai 35 sekundes pirms pamatlaika beigām izrādījās izšķirošie.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa