03.05.2015. 22:28
Uzvaru VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēļu sērijas pirmās kārtas otrajā spēlē svētdien izcīnīja latviešu basketbolista Riharda Kuksika pārstāvētā «Ņizņij Novgorod» vienība, kuru trenē Latvijas speciālisti Ainars Bagatskis, Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

• Kuksiks ar 17 punktiem neglābj «Ņižņij Novgorod» no zaudējuma ULEB Eirolīgas mačā 2015. g. 10. aprīlis

«Ņizņij Novgorod» basketbolisti viesos ar 84:80 (14:18, 26:15, 14:17, 17:21, 13:9) papildlaikā pārspēja Sanktpēterburgas «Zeņit» basketbolistiem, sērijā līdz trim uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Lai gan pirmajā ceturtdaļā pārāki bija mājinieku basketbolisti (18:14), tomēr otrajā spēles ceturksnī Ņižņijnovgorodas vienība bija precīzāka un pirmo puslaiku noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (40:33). Trešajā spēles nogrieznī «Zeņit» komanda pietuvojās rezultātā, bet ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē panāca neizšķirtu 56:56.

Turpmākajā cīņas gaitā viesi panāca sešu punktu pārsvaru (64:58), tomēr Sanktpēterburgas basketbolisti atkal izlīdzināja rezultātu (65:65). Lai gan minūti pirms pamatlaika beigām mājinieki panāca četru punktu pārsvaru (71:67) tomēr viesu spēlētājs Jevgēņijs Baburins realizēja divus soda metienus un divpunktu metienu, panākot uzvarētāja noskaidrošanu spēles papildlaikā.

Arī pagarinājumā aizritēja sīva cīņa par uzvaru, un minūti un 40 sekundes pirms papildlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 77:77. Tomēr pagarinājuma izskaņā veiksmīgāk nospēlēja viesi, kuri svinēja uzvaru ar 84:80.

Latviešu basketbolists Rihards Kuksiks šim mačam pieteikts netika.

Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētāju rindās bija Trejs Tompkinss un Artjoms Parahovskis, kuriem 14 gūti punkti. Savukārt «Zeņit» komandā ar 20 punktiem izcēlās Valters Hodžs.

Nākamā komandu cīņa tiks aizvadīta trešdien.

Tikmēr citā izslēgšanas spēļu sērijas pirmās kārtas mačā Maskavas apgabala «Himki» ar 99:77 (19:26, 19:15, 34:19, 27:17) pārspēja Saratovas «Avtodor», sērijā panākot 1-0.

Latviešu basketbola uzbrucēja Rinalda Freimaņa pārstāvētā Kazaņas «Unics» komanda sestdien ar zaudējumu sāka VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēles.

Izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā «Unics» izbraukumā ar 63:74 piekāpās Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» basketbolistiem, sērijā līdz trim panākumiem nonākot iedzinējos ar 0-1.

Savukārt regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA sērijā atrodas vadībā ar 1-0 pret Kazahstānas spēcīgāko vienību «Astana».