07.10.2015. 19:05
Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 1:3 viesos piekāpās pieredzējušā Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētajai Ņižņekamskas «Ņeftehimik» vienībai. Vienīgo precīzo metienu rīdzinieku sastāvā izdarīja Nikolajs Jeļisejevs, kam tas ir pirmais vārtu guvums KHL čempionātā. «Dinamo» līdz šim bija izcīnījis trīs panākumus pēc kārtas.

• Bukarts pārtraucis līgumsaistības Rīgas «Dinamo» vakar

Rīdzinieki maču sāka ļoti aktīvi, pirmajās minūtēs veicot vairākus bīstamus uzbrukumus uz «Ņeftehimik» vārtiem. Latvijas klubs jau pirmajā minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kad noteikumu tika pārkāpti pret Timu Sestito. Viena hokejista pārsvaru «Dinamo» neizmantoja, lai gan izdevību tā laikā netrūka.

Aktīvais spēles sākums rīdzinieku izpildījumā nebija sekmīgs, turklāt pamazām atvērās arī Ņižņekamskas komandas hokejisti, atbildot ar vairākiem asiem uzbrukumiem, taču allaž vietā bija Latvijas vienības zviedru vārtsargs Jūakims Ēriksons. Cīņas 11.minūtē mazākumā jau bija jāspēlē Rīgas klubam, jo uz noraidīto soliņa par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju devās Kaspars Saulietis. Vairākumu «Ņeftehimik» neizmantoja, bet pašā pirmās trešdaļas nobeigumā mājiniekiem bija teicama iespēja gūt vārtus, bet Ēriksons spēja metienu atvairīt.

Arī otrā trešdaļa starp abām komandām aizritēja aktīvā un aizraujošā hokejā, taču neviena no vienībām ilgu laiku nespēja atklāt cīņas rezultātu. Laba iespēja perioda sākumā bija mājinieku hokejistam Žukovam, taču Ēriksons spēja nosargāt vārtus neieņemtus.

Nedaudz vēlāk karuseli pie «Ņeftehimik» vārtiem jau izdevās izveidot «Dinamo» komandai, taču Tomāša Kundrāteka un Mika Indraša pūliņi bija nesekmīgi. Mača viducī Latvijas klubam izdevās pārņemt iniciatīvu, taču tas nevainagojās panākumiem, turklāt rezultātu atklāja tieši Ņižņekamskas vienības hokejisti, jo ripu vārtos bez ripas apturēšanas trieca Žukovs, izceldamies 35.minūtē.

Nepilnu minūti vēlāk divu minūšu noraidījumu saņēma Kundrāteks, turklāt «Ņeftehimik» vairākumu realizēja, ko paveica Zdunovs. Lai gan mājinieki turpināja spēlēt aktīvi, rīdzinieki vienus vārtus tomēr pamanījās atgūt, kad no vārtu priekšas savu pirmo ripu KHL iemeta Jeļisejevs.

Noslēdzošo trešdaļu aktīvāk iesāka mājinieki, radot vairākas bīstamas situācijas pie Ēriksona sargātajiem vārtiem, bet vienā no epizodēm lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Skvorcovam, taču «Ņeftehimik» vārtsargs Aleksandrs Sudņicins tika galā ar viņa pūliņiem. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas klubam izdevās pārņemt dueļa iniciatīvu, taču ar reāliem vārtu gūšanas momentiem tas nevainagojās, turklāt 56.minūtē Žukovs otrreiz pārspēja Ēriksonu un panāca 3:1.

Nepilnas četras minūtes līdz beigām divu minūšu noraidījumu saņēma mājinieki. Rīgas vienība uzreiz nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču vārtus gūt nespēja, turklāt noraidījumu saņēma arī Sestito, kurš brīdi iepriekš nerealizēja lielisku vārtu gūšanas iespēju.

Dueļa atlikušajā laikā «Dinamo» tā arī neizdevās atspēlēties, piedzīvojot zaudējumu.

Rīgas «Dinamo» - Ņižņekamskas «Ņeftehimik» 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

1:0 Mihails Žukovs (Rjasenskis, Poļigalovs) (34:15).

2:0 Pāvels Zdunovs (Tafe, Grigorenko) (36:02, vair.).

2:1 Nikolajs Jeļisejevs (Locāns) (37:03).

3:1 Mihails Žukovs (Milovzorovs, Poļigalovs) (55:43)

Metieni: 32 - 34

Soda minūtes: 6 - 4

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 18 spēlēs iegūtiem 23 punktiem ieņem 11. vietu, kamēr «Ņeftehimik» aizvadījis par spēli vairāk un ar 31 punktu pakāpās uz ceturto vietu Austrumu konferencē.

Trīs spēļu izbraukuma tūri «Dinamo» noslēgs piektdien Čeļabinskā pret vietējo «Traktor» vienību.

Tikmēr citā trešdienas spēlē Latvijas speciālists Artis Ābols izcīnīja pirmo uzvaru kluba Toljati «Lada» galvenā trenera amatā, kamēr viņa vadītās komandas pieredzējušais latviešu vārtsargs Edgars Masaļskis aizvadīja «sausos» spēli. «Lada» trešdien savā laukumā ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Podoļskas «Vitjaz» vienību.

Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda trešdien ar zaudējumu debitēja Somijas kluba Helsinku «Jokerit» rindās. Kuldas «Jokerit» pirmajā mačā izbraukumā ar 3:5 (0:1, 1:4, 2:0) piekāpās Čeļabinskas «Traktor».

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 39 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot, taču izpildot trīs spēka paņēmienus.

Joacim Eriksson

A photo posted by Dinamo Rīga (@dinamorigaofficial) on

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar «Ņeftehimik»

Vārtsargi: Joakims Ēriksons, (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Guntis Galviņš, Oskars Cibuļskis, Tomāšs Kundrāteks, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Stīvens Seigo, Ēriks Ševčenko;

Uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs, Tims Sestito, Gints Meija, Lauris Dārziņš, Ville Leino, Miks Indrašis, Kaspars Saulietis, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Nikolajs Jeļisejevs, Armands Bērziņš un Roberts Locāns.

Jau pirmajā minūtē mājinieki nopelna 2 minūšu noraidījumu. Par pretinieka turēšanu ar nūju sodu saņem Maksims Berezins.

Ņeftehimik bīstami uzbrūk. Jeļisejevs atbild ar pretuzbrukumu— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) October 7, 2015

Pirmajā trešdaļā aizvadītas deviņas minūtes.

Rīgas «Dinamo» komandā par divu minūšu noraidījumu saņem Kaspars Saulietis. Sods viņam piešķirts par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.

Rīdzinieki pilnā sastāvā.

Pirmajā periodā vēl jāspēlē 6 minūtes.

Tikmēr Latvijas aizsargs Artūrs Kulda trešdien ar pārliecinošu zaudējumu debitēja Somijas kluba Helsinku «Jokerit» rindās, kas pirmajā mačā izbraukumā ar 3:5 (0:1, 1:4, 2:0) piekāpās Čeļabinskas «Traktor».

Bīstamu metienu atvaira Latvijas komandas vārtsargs Joakims Ēriksons.

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Rezultāts šajās 20 minūtēs netika atklāts, komandām cīnoties bezvārtu neizšķirti 0:0.

Sācies otrais periods.

Otrajā trešdaļā aizritējušas piecas minūtes. Laukumā vērojama līdzvērtīgu sāncenšu cīņa.

Ļoti laba iespēja Ņeftehimik izvirzīties vadībā. 2.periodā aizritējušas 5 minūtes. 0:0— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) October 7, 2015

Spēle pusē. Rezultāts joprojām 0:0.

Lieliska iespēja Miķelim Rēdliham. Viņš gan no tuvas distances met nedaudz garām vārtiem.

Pirmo uzvaru Artā Ābola vadībā KHL čempionātā trešdien guva Toljati «Lada» hokejisti, kas ar 1:0 pārspēja Podoļskas «Vitjaz». Savus vārtus neskartus šajā mačā atstāja pieredzējušais Latvijas vārtsargs Edgars Masaļskis.

Vārti! 1:0. Rezultātu atklāj laukuma saimnieki. Ar izcili precīzu metienu Joakimu Ēriksonu pārspēja uzbrucējs Mihails Žukovs.

Mazākums «Dinamo» vienībai. Divu minūšu sods jāizcieš Tomāšam Kundrātekam.

Vārti! 2:0. Savu izdevību pēc cīņas vārtu priekšā vairākumā izmanto Pāvels Zdunovs, dubultojot «Ņeftehimik» pārsvaru.

Vārti! 2:1. Vienus vārtus «Dinamo» pēc izgājiena vienatnē pret pretinieku vārtsargu atgūst Nikolajs Jeļisejevs, kam tas ir pirmais vārtu guvums KHL čempionātā.

Pēc otrās trešdaļas Ņeftehimik vadībā ar 2:1— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) October 7, 2015

Trešā trešdaļa sākusies.

Dinamo pirmajai maiņai izdevās iespiest Ņeftehimik komandu aizsardzības zonā— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) October 7, 2015

Paralēli risinās Mārtiņa Karsuma pārstāvētās, Harija Vītoliņa vadītās Maskavas «Dinamo» - Kazaņas «Ak Bars» komandu mača. Otrajā trešdaļā ar 2:0 priekšā atrodas Kazaņas hokejisti.

Trešajā trešdaļā aizritējušas sešās minūtes.

Gunārs Skvorcovs met nedaudz garām vārtiem. Viņš tēmēja tuvajā vārtu stūrī zem vārtsarga atsitēja cimda.

Spēles pamatlaikā atlicis spēlēt mazāk par sešām minūtēm. Ar 2:1 vadībā atrodas mājinieki.

Dārziņs un Indrašis labi met pa vārtiem, bet vārtsargs ar metieniem tiek galā— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) October 7, 2015

Vārti! 3:1. Mihails Žukovs gūst savus otros vārtus mačā. Viņš apspēlē Joakimu Ēriksonu un pietuvina savu vienību panākuma.

Noraidījums «Ņeftehimik» komandā. Uz 30 sekunžu apspriedi savus padotos sauc Kari Heikile. «Dinamo» vārti tukši.

Laba iespēja Timam Sestito. Diemžēl tā netiek izmantota.

Spēle noslēgusies. Uzvaru ar 3:1 izcīna Ņižņekamskas «Ņeftehimik».