15.06.2014. 18:29
Latvijas rallijkrosa talants Reinis Nitišs svētdien izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta prestižākās klases «SuperCar» trešajā posmā, kas norisinājās Norvēģijā. Līdz ar to Nitišs izcīnījis savu pirmo uzvaru šajā čempionātā.

Nitišs pēc četriem kvalifikācijas braucieniem summā ieņēma otro vietu, iekļūstot pusfinālā. Tajā latvietis brauca gana pārliecinoši, visu laiku atrodoties pirmajā vietā un aiz sevis turot arī pazīstamo Kenu Bloku. Tiesa, pirms tam sacensību norises vietā lija, tāpēc trase bija slidena, un Nitišs pusfinālā pāris reizes saslīdēja, taču tas viņam tik un tā netraucēja izcīnīt pirmo vietu un iekļūt finālā.

Arī finālbraucienā Nitišs startēja ļoti sekmīgi, jau ar distances pirmajiem metriem būdams vadībā. Līdz finišam viņu vairs neapdzina neviens konkurents, un latvietis izcīnīja pirmo uzvaru šosezon.

Tikmēr Eiropas rallijkrosa čempionāta «Super 1600» klasē uzvaru svētdien izcīnīja Jānis Baumanis. Latviešu autosportists visu posma laiku demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, kas viņam ļāva būt pirmajam pēc četrām kvalifikācijas kārtām.

Pēc tam Baumanis jau ar pusfināla pirmajiem metriem izvirzījās vadībā un pirmo pozīciju nosargāja līdz pat noslēgumam, pārliecinoši kvalificējoties finālam. Arī finālā latvietis atstāja visus konkurentus sev aiz muguras, izcīnot pirmo uzvaru sezonā.

«Super 1600» klasei Eiropas čempionātā būs deviņi posmi - tās pašas sacīkstes, kas Nitišam pasaules čempionātā, izņemot Argentīnas, Turcijas un Kanādas posmus.

Baumanis šosezon «Super 1600» klasē plāno aizvadīt pilnu Eiropas čempionāta sezonu. Latvietis šajās sacensībās startē «Set Promotion» komandas sastāvā pie jaunākā «Renault Twingo» modeļa stūres.

Nākamais posms šajos abos seriālos norisināsies jūnija izskaņā Somijā.