29.11.2014. 22:09

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Nitišs kļuva par pirmo latvieti, kas izcīnīja medaļu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules čempionāta seriālā. Eiropas čempionātā 2000. gadā autokrosā uzvarēja Uģis Traubergs, pērn Eiropas čempiona titulu rallijkrosā "Super 1600" klasē nodrošināja Nitišs, bet šogad šajā seriālā bronzu ieguva Jānis Baumanis.

Pēdējā posma finālā Argentīnā pārliecinoši uzvarēja čempiona titulu kopvērtējumā jau iepriekš nodrošinājušais norvēģis Peters Solbergs. Cīņā par otro vietu ar Nitišu konkurēja Norvēģijas pilots Andreass Bakerūds, soms Tomass Heikinens un zviedrs Kevins Eriksons. Nitišs nostabilizējās otrajā pozīcijā, bet Eriksons līdz finišam atņēma trešo vietu Heikinenam, kurš gan saglabāja otro pozīciju sezonas kopvērtējumā.

Nitiša uzdevums pēdējā posmā Sanluisas trasē bija sarežģīts, jo aiz sevis bija jānotur spēcīgie sekotāji zviedrs Timijs Hansens un Bakerūds, lai saglabātu kopvērtējuma trešo vietu. Teorētiski pastāvēja iespēja cīnīties arī par vicečempiona titulu, tomēr Heikinens rezultātu tabulā bija visai tālu atrāvies.

Nitišs posmu sāka pārliecinoši, pēc pirmās dienas diviem kvalifikācijas braucieniem nonākot otrajā vietā, piekāpjoties vienīgi pasaules čempionam Solbergam. Kvalifikācijas sērijās tika sasniegta ceturtā un pirmā vieta. Atlikušajos divos braucienos sestdien cīņas kļuva sarežģītākas, un Nitišs ieņēma sesto un piekto pozīciju. Tomēr stabilitātes trūka arī konkurentiem, kas ļāva kvalifikācijas summā iegūt otro vietu aiz Solberga.

Pusfinālā Nitišs veica lielisku startu un arī pārējo braucienu, pārliecinoši uzvarot. Netieši Nitišam palīdzēja bijušais rallija pilots Manfreds Štols, kurš agresīvi cīnījās ar Hansenu, kā rezultātā zviedrs ar grūtībām sasniedza trešo vietu. Šādi rezultāti nozīmēja, ka jau pēc pusfināliem Nitišs bija nodrošinājis pasaules čempionāta bronzas medaļu – Hansenam un arī otra pusfināla otrās vietas ieguvējam Bakerūdam pietrūka punktu, lai panāktu latvieti.

Līdz ar to pasaules čempionāta 12 posmu sezonas pēdējais brauciens sākās ar noskaidrotiem sezonas medaļniekiem - čempions Solbergs, vicečempions – Heikinens, bronza – Nitišam. 

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējums: 

1. Peters Solbergs (Norvēģija, PS 110% AB, Citroen DS3) 282 punkti 2. Tomass Heikinens (Somija, Marklund Motorsport Volkswagen, VW Polo) 221 3. Reinis Nitišs (Latvija, OlsbergsMSE AB, Ford Fiesta ST) 210 4. Timijs Hansens (Zviedrija, Team Peugeot-Hansen, Peugeot 208) 199 5. Andreass Bakerūds (Norvēģija, OlsbergsMSE AB, Ford Fiesta ST) 193 6. Antons Marklunds (Zviedrija, Marklund Motorsport Volkswagen, VW Polo) 173Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties