29.06.2014. 20:09
Latvijas rallijkrosa talants Reinis Nitišs svētdien izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta prestižākās klases «SuperCar» ceturtajā posmā, kas norisinājās Somijā.

Čempionāta kopvērtējumā Nitišs ar 96 punktiem nostiprinājās līderpozīcijā. Viņš tagad par 14 punktiem apsteidz komandas biedru «Olsbergs MSE» rindās Andreasu Bakerūdu no Norvēģijas, bet trešais ar 80 punktiem ir slavenais norvēģis Peters Sūlbergs, kurš 2003.gadā kļuva par pasaules čempionu autorallijā.

Šajā posmā Nitišs pēc četriem kvalifikācijas braucieniem pārliecinoši sasniedza pusfinālu, kurā startēja no pirmās rindas. Tajā sportistus sagaidīja ļoti slapji laika apstākļi un jau pirmajos divos apļos izstājās trīs no sešiem braucējiem. Tikmēr Nitišs startā pārņēma līderpozīciju, noturot to līdz finišam, kas droši ļāva sasniegt finālu.

Finālā Nitišam neizdevās noturēt pirmo vietu un viņu apsteidza amerikānis Taners Fousts, bet vēlāk arī Bakerūds. Savukārt latvietis līdz distances beigām noturēja ļoti stabilu trešo vietu.

Šīs sezonas pirmajos četros posmos pie uzvarām tikuši četri dažādi braucēji, vienu panākumu izcīnot arī Nitišam.

Tikmēr Eiropas rallijkrosa čempionāta «Super 1600» klasē otro uzvaru svētdien izcīnīja Jānis Baumanis. Latviešu autosportists četru kvalifikācijas kārtu summā izcīnīja ceturto vietu, savā pusfināla braucienā finišēja otrais, bet finālā piekāpās vien krievam Ņikitam Misjuļam.

Kā ziņots, iepriekšējā etapā Baumanis tika pie pirmā panākuma karjerā.

Kopvērtējumā tagad Baumanis, kurš uz goda pjedestāla kāpa jau trešo reizi šosezon, ar 70 punktiem pakāpies uz ceturto pozīciju, bet līderis ar 101 punktu ir krievu braucējs Sergejs Zagumenovs.

«Super 1600» klasei Eiropas čempionātā būs deviņi posmi - tās pašas sacīkstes, kas Nitišam pasaules čempionātā, izņemot Argentīnas, Turcijas un Kanādas posmus.

Baumanis šosezon «Super 1600» klasē plāno aizvadīt pilnu Eiropas čempionāta sezonu. Latvietis šajās sacensībās startē «Set Promotion» komandas sastāvā pie jaunākā «Renault Twingo» modeļa stūres.

Nākamais posms šajos abos seriālos pēc nedēļas notiks Zviedrijā.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301