07.09.2014. 18:11
Latvijas rallijkrosa talants Reinis Nitišs svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta astotajā posmā prestižākajā SuperCar klasē.Braucot stabili, Nitišs sasniedza pusfinālu, bet vēlāk iekļuva arī finālā, kurā startēja no...

Braucot stabili, Nitišs sasniedza pusfinālu, bet vēlāk iekļuva arī finālā, kurā startēja no otrās rindas. Tajā pirmajā aplī Nitišs spēja pakāpties uz otro pozīciju, kurā arī noslēdza braucienu, piekāpjoties vienīgi slavenajam norvēģim Peteram Sūlbergam, kurš 2003.gadā kļuva par pasaules čempionu autorallijā.

Tikmēr trešo vietu izcīnīja zviedrs Timijs Hansens.

Līdz ar to Sūlbergs izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijā. Tagad Sūlberga kontā ir 185 punkti, bet Nitišs pakāpies uz otro pozīciju, sekojot norvēģim ar 157 punktiem.

Šīs sezonas pirmajos sešos posmos pie uzvarām tika seši dažādi braucēji, vienu panākumu izcīnot arī Nitišam. Savukārt pēdējos divos etapos triumfējis Sūlbergs.

Tikmēr Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē Jānis Baumanis pēc vairākām neveiksmēm ieņēma 16.vietu, nekvalificējoties pusfinālam.

Pēc pirmajiem trim kvalifikācijas braucieniem Baumanis atradās vien 22.vietā. Ceturtajā braucienā latvietis startā apbrauca avarējušos konkurentus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, tomēr pēc tiesnešu kļūdas tika nozīmēts pārbrauciens. Atkārtotais starts Baumanim tik sekmīgs vairs neizdevās, kas summā liedza pakāpties augstāk par 16.pozīciju.

Šajā etapā Baumanis ieguva vien vienu kopvērtējuma punktu, bet ar 114 punktiem joprojām atrodas ceturtajā pozīcijā. Savukārt pārliecinošs līderis ar 163 punktiem ir krievs Sergejs Zagumenovs.

Baumanis šosezon uz goda pjedestāla kāpis četras reizes, tiekot arī pie diviem panākumiem.

Super 1600 klasei Eiropas čempionātā būs deviņi posmi - tās pašas sacīkstes, kas Nitišam pasaules čempionātā, izņemot Argentīnas, Turcijas un Kanādas posmus.

Nākamais posms šajos abos seriālos pēc divām nedēļām notiks Vācijā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801