11.01.2014. 13:23
Japānas automobiļu ražotājs "Nissan" paziņojis par atgriešanos Lemānas 24 stundu sacīkstēs 2015. gadā ar LMP1 klases prototipu. Tas nozīmē, ka vadošajā Lemānas klasē aiznākamajā sezonā brauks vismaz četras lielo rūpnīcu komandas.

Jau pagājušajā gadā LMP1 klasi Lemānā un citās izturības sacensībās pārstāvēja "Audi" un "Toyota" komandas, kamēr šogad tām pievienosies arī "Porsche", kuras sastāvā startēs arī nu jau bijušais Formula 1 pilots Marks Vēbers.

"Nissan" rūpnīca tagad britu izdevumam "Autosport" apstiprinājusi, ka būs uz starta LMP1 klasē sākot ar 2015. gada WEC pasaules čempionāta pirmo posmu Silverstounā, kā arī piedalīsies Lemānā. Kompānijas motoru sporta nodaļas boss Darens Kokss sīku informāciju par projektu nesniedz, taču apstiprina, ka LMP1 hibrīdauto tiks iebūvēts benzīna motors. Vairāk ziņu par "Nissan" plāniem varētu parādīties janvāra beigās.

"Nissan" rūpnīcas komandas statusā Lemānā pēdējo reizi startēja 1999. gadā. Sākotnēji tika ziņots, ka jau šogad tā plāno piedalīties Lemānā ar ekperimentālo "ZEOD RC" automašīnu, kas darbojas ar elektrību. Komandai šim nolūkam tika rezervēta 56. garāža, kas pienākas mašīnai, kurā tiek izmantotas inovatīvas tehnoloģijas.

"Nissan" mašīnām Lemānas 24 stundu braucienā uzvarēt līdz šim nav izdevies. Toties 1998. gadā tika izcīnīta trešā vieta absolūtajā ieskaitē.

Jāpiemin, ka arī "Ferrari" nopietni apsver iespēju tuvākajā nākotnē pievienoties Lemānas LMP1 klasei.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties