17.11.2015. 19:00
"ATP World Tour Finals" 2. kārtas pirmajā spēlē otrdien Londonā tikās abi pirmajās cīņās zaudējušie tenisisti – Kei Nišikori un Tomāšs Berdihs. Pārāks turnīra pirmajā trīs setu mačā bija Nišikori, uzvarot ar rezultātu 7:5, 3:6, 6:3. Āzijas labākajam tenisistam bija seta un breika pārsvars, taču koncentrēšanās zudums lika spēlēt lieku setu.

Savas serves geimos smagāk jāstrādā bija Tomāšam Berdiham, kuram arī turnīra otrajā mačā regulāri bija problēmas ar pirmās serves trāpīšanu. Uzņemšanā un garajās izspēlēs labāks bija Kei Nišikori, gūstot ceturto uzvaru piecos mačos pret Čehijas pirmo numuru. Japānim 4-0 "hard" mačos, bet vienīgais zaudējums pret Berdihu piedzīvots 2012. gadā uz māla.

Berdihs pirmo reizi mačā servi varēja zaudēt 10 minūtes ilgušajā piektajā geimā, taču Nišikori neprata realizēt divas breikbumbas, abos gadījumos pieļaujot "forehand" kļūdas. Berdiham 1. setā uzņemšanā bija tikai viens labs geims. Lai arī breikbumbas viņš neieguva, Tomāšs bija divu punktu attālumā no uzvaras setā – 5:4, 15:30 un vēlāk arī "vienādi". Berdihs desmitajā geimā pie 15:30 kontrolēja izspēli, taču to zaudēja, jo Nišikori teicami nospēlēja aizsardzībā, neļaujot Berdiham iegūt divas setbumbas.

Berdihu neveiksme tik ļoti negatīvi ietekmēja, ka viņš nākamajā geimā zaudēja servi un vēlāk izgāza arī 2. seta sākumu. Berdihs 11. geimā no 15:40 tika līdz geimpunktam, taču pēc tam pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas – "backhand" sitiens tīklā, dubultkļūda un "forehand" sitiens tīklā, kad Nišikori trešās breikbumbas izspēlē ļoti labi atsista Berdiha pirmo servi. Japānis pēc tam bez lieliem sarežģījumiem izservēja setu.

2. sets sākās ar Nišikori "sauso" breiku. Berdihs palīdzēja ļoti daudz, ar sasteigtu tenisu pieļaujot dažas kļūdas. Nišikori breiku nostiprināja, bet pēc tam šokējoši pārstāja spēlēt, no 2:0 zaudējot piecus geimus pēc kārtas! Nišikori pēkšņi sāka kļūdīties ļoti daudz un vairākus geimus nospēlēja vienaldzīgi. Pirmais breiks Berdiham uzdāvināts ar trim kļūdām, ceturto geimu pabeidzot ar dubultkļūdu. Divus geimus vēlāk Nišikori savas serves geimā palika "uz nulles". Kei savācās uz seta priekšpēdējo geimu – uzvarēšana tajā nodrošināja servēšanu pirmajam 3. setā.

Nišikori pēdējā setā bija koncentrējies un breiku varēja iegūt jau otrajā geimā, taču Berdiham izdevās atspēlēt divas breikbumbas. Pirmo čehs novērsa ar spēcīgu diagonālo "backhand" sitienu, bet otrās breikbumbas izspēlē ar sitienu no neērtās puses kļūdījās Nišikori. Tāpat kā mača pirmajā daļā, arī tagad Kei dominēja garajās izspēlēs, tiesa, varēja piedzīvot neloģisku zaudējumu.

Berdiham septītajā geimā ar veiksmes palīdzību izdevās tikt pie breikbumbas, kad bumbiņa, skārusi tīklu, nokrita Nišikori laukuma pusē, bet Kei nepaspēja tai tikt klāt. Berdihs kontrolēja breikbumbas izspēli, taču Nišikori atkal fantastiski nospēlēja aizsardzībā, sagaidot čeha sitienu tīklā. Berdiha trauslā psiholoģiskā izturība atkal bija uzmanības centrā, jo viņš vēlreiz salūza pēc neveiksmīga posma.

Tāpat kā 1. seta galotnē, arī šoreiz pēc breika neiegūšanas Berdihs nākamajā geimā zaudēja savu servi. Berdihs vairākas reizes kļūdījās ar "forehand", sitot tīklā un autā. Nišikori maču izservēja bez punktu zaudēšanas – 7:5, 3:6, 6:3. Tā pārtrūka Berdiha perfektā sērija. Čehijas pirmais numurs bija uzvarējis visos piecos iepriekšējos 2. kārtas mačos finālturnīrā.