27.03.2014. 07:00
Tikai otro reizi ATP "Masters 1000" pusfinālā iekļuvis Japānas labākais tenisists Kei Nišikori, kurš ar 3:6, 7:5, 6:4 gūtajā uzvarā pār Rodžeru Federeru spēja atspēlēt seta un breika deficītu. Nišikori nākamais pretinieks būs Novaks Džokovičs, kurš ar 7:5, 6:3 uzveica pagājušā gada čempionu Endiju Mareju.

Trīskārtējā čempiona Novaka Džokoviča un Maiami rezidenta un šeit divreiz (arī pērn) uzvarējušā Endija Mareja spēles 1. seta atrisinājums notika strīdīgos apstākļos. Marejs pie 5:6 savu servi zaudēja "sausā", tādējādi kapitulējot arī visā setā. Džokovičam tika ieskaitīts pirmais punkts, kura izspēlē viņš bumbiņu ar raketi virs tīkla skāra pretinieka laukuma pusē. Tāds notikumu pavērsiens Mareju salauza.

Marejs 2. setu sāka ar daudz agresīvāku tenisu nekā parasti, piektajā geimā ieguva breiku, taču panākumu attīstīt neprata un pamanījās zaudēt četrus geimus pēc kārtas un līdz ar to arī visu maču – 5:7, 4:6. Džokovičs piekto reizi iekļuva Maiami pusfinālā. Zīmīgi, ka viņš šeit ne reizi nav zaudējis ceturtdaļfinālā. Pirms mača abiem ar Mareju bija 4-0 bilance. Pēc spēles perfekta tā ir vairs tikai Džokovičam.

Serbijas un Lielbritānijas labākie tenisisti trešdien Maiami izspēlēja jubilejas 20. savstarpējo maču. Šajā sāncensībā ar 12-8 vadībā Džokovičs. Abi nebija tikušies kopš Vimbldonas fināla, kurā pārāks bija Marejs. Starp citu, Endijam kopš tā laika nav izdevies uzveikt Top 10 spēlētāju (0-4). Džokovičs guvis 19 uzvaras pēc kārtas "Masters 1000" turnīros, pēdējo neveiksmi šajā līmenī piedzīvojot augustā Sinsinati ceturtdaļfinālā pret Džonu Isneru.

Viss liecināja par to, ka Džokovičs trešajā turnīrā pēc kārtas tiksies ar Rodžeru Federeru, taču švecietis neprata noturēt seta un breika pārsvaru, otro reizi trīs mačos (arī pērn Madrides "māsterī") zaudējot Kei Nišikori – 6:3, 5:7, 4:6.

Federers līdz ceturtdaļfinālam savu servi nebija zaudējis ne reizi, bet pret Japānas pirmo numuru tas notika piecas reizes. Federers 1. setā spēlēja samērā "tīri" un uzvarēja ar 6:3. Federeram 2. setā divreiz bija breika pārsvars, taču, sākoties neprecizitātēm, Nišikori atspēlējās. Ja 2. setā Federeru uzkrītoši bieži pievīla "bekhends", tad 3. setā palīdzību atteica sitiens no labās puses. Zīmīgi, ka Federers pēdējos divos setos savu servi nespēja noturēt brīžos, kad to nevarēja atļauties – pie 5:6 un 4:6. Nišikori punktu mačam pielika ar diagonālo "bekhendu".

Federers neizmantoja iespēju iekļūt 50. "Masters 1000" pusfinālā. Nišikori piektdien spēlēs tikai savā otrajā pusfinālā "Masters 1000" līmenī. Vienīgais iepriekšējais viņam bija 2011. gadā Šanhajā, kurš viņš spēja uzvarēt tikai trīs geimus pret Endiju Mareju (3:6, 0:6).

Nišikori Maiami guva karjeras 11. uzvaru pret Top spēlētājiem (11-24). Japānim otro reizi viena turnīra ietvaros izdevies uzveikt divus pirmā desmitnieka tenisistus. Atgādinām, ka Kei iepriekšējā kārtā atspēlēja četras mačbumbas un trīs setos izslēdza Davidu Fereru. Divas Top 10 uzvaras vienā turnīrā viņam bija arī 2011. gadā Bāzelē, kur uzveikti Tomāšs Berdihs un nākamais pretinieks Džokovičs (2:6, 7:6(4), 6:0), kurš gan toreiz spēlēja ar savainojumu. Tā abiem bija otrā tikšanās. Pirmajā, kas notika 2010. gadā "French Open", ar 6:1, 6:4, 6:4 pārāks bija Serbijas tenisists.