01.04.2016. 08:00
Maiami "Masters 1000" turnīra ceturtdaļfinālā iespaidīgi no zaudējuma izvairījās Kei Nišikori, kurš ar 4:6, 6:3, 7:6(3) gūtajā uzvarā pār Gaelu Monfīsu atspēlēja piecas mačbumbas. Pusfinālu Floridā sasniedza arī Novaks Džokovičs, Davids Gofāns un Niks Kirjoss.

Novaks Džokovičs 10. uzvaru pēc kārtas pār Tomāšu Berdihu guva ļoti vieglā mačā – 6:3, 6:3. Berdihs 18 geimos izcēlās ar 45 nepiespiestajām kļūdām jeb vidēji 2.5 geimā! Džokovičs iespaidīgi neitralizēja čeha servi, ļaujot Berdiham ar otro servi uzvarēt tikai sešas izspēles (6/23). Piebilstams, ka Novakam 2. setā bija medicīnas pārtraukums, jo ranga līderim bija problēmas ar muguru.

Džokovičs Berdihu uzvarējis visos 20 mačos uz "hard" seguma, bet kopējā savstarpējo maču bilance tagad ir 23-2 Džokoviča labā. Berdihs pēdējo no savām divām uzvarām svinēja 2013. gadā Romā uz māla seguma. Džokovičs toreiz izsēja seta un 5:2 pārsvaru, zaudējot ar rezultātu 6:2, 5:7, 4:6.

Davids Gofāns savus abus "Masters 1000" pusfinālus sasniedzis šopavasar Indianvelsā un Maiami. Beļģijas labākajam tenisistam ceturtdaļfinālā Floridā paveicās ar Žila Simona pieticību. Francijas tenisists uzvarēja 1. setā, bet pēc tam zaudēja interesi par maču un ar kļūdām palīdzēja Gofānam ne vien atspēlēties, bet arī uzvarēt – 3:6, 6:2, 6:1.

Simons mača trešajā geimā servi nosargāja no 0:40, šajā geimā atspēlējot kopumā četras breikbumbas. Gofānam otrā iespēja bija jāizmanto, taču viņš nenospēlēja pietiekami labi pie tīkla, par ko tika sodīts ar francūža apvedošo sitienu. Tā vietā, lai tiktu pie breika, Gofāns nākamajā geimā pats servi zaudēja – beļģim trīs "forehand" kļūdas un geima beigās dubultkļūda. Lai izservētu setu, Simonam devītajā geimā vajadzēja 9.5 minūtes un piecas setbumbas, kā arī atspēlēt divas breikbumbas. Tas arī Simona izpildījumā faktiski bija viss. Cīņas turpinājumā viņš nospēlēja pagalam nesakarīgi, pieļaujot daudz kļūdu un ļaujot Gofānam dominēt. Gofāns trīs mačos pret savu nākamo pretinieku Džokoviču uzvarējis tikai vienā setā.

Gaels Monfīss 1. setā veiksmīgi izmantoja taktiku uzņemšanā spēlēt aizsardzībā un gaidīt pretinieka kļūdas, bet savas serves geimos darboties agresīvi. Kei Nišikori ar neprecīzām darbībām pirmajos piecos geimos servi zaudēja divreiz un seta turpinājumā spēja atspēlēt tikai vienu breiku. Savukārt 2. setā vienīgais breiks notika ceturtajā geimā, kad Monfīss pēc vairākām kļūdām sev radīja 15:40 problēmu. Izdevās atspēlēt tikai pirmo breikbumbu, to izdarot ar eisu.

Nišikori pēdējā seta pirmo pusi nospēlēja žilbinoši. Japānis teicami uzņēma pretinieka serves un spēlēja ļoti agresīvi, tādējādi Monfīsam tagad aizsardzībā nācās spēlēt piespiedu kārtā. Nišikori izvirzījās vadībā ar 4:2, taču pats savu straujo tempu izturēt nespēja un bija ļoti, ļoti tuvu zaudējumam mačā. Esot iedzinējos ar 4:5 un 0:40 (sava serve), Nišikori atspēlēja trīs mačbumbas pēc kārtas un šajā geimā novērsa vēl vienu, allaž nospēlējot agresīvi un riskanti. Aiznākamajā geimā ar "dropšotu" atspēlēja piektā mačbumba, ar milzu pūlēm sasniedzot taibreiku, kurā Nišikori krietni precīzāks teniss nekā Monfīsam. Monfīss Top 10 spēlētājus nav uzvarējis kopš pagājušā gada aprīļa, kad Montekarlo uzveica Rodžeru Federeru.

Atspēlētas piecas mačbumbas ir atkārtots sezonas rekords. Tikpat Sems Kverijs janvārī atspēlēja Oklendā pret Aljažu Bedeni un Martins Kližans februārī Roterdamā pret Roberto Bautistu Agutu. Nišikori septīto reizi spēlēs "Masters 1000" pusfinālā. Maiami viņam būs otrais, no pirmā nācās atteikties, 2014. gadā cirkšņa savainojuma dēļ nespējot iziet uz spēli pret Džokoviču.

Pirmoreiz "Masters 1000" pusfinālā spēlēs Niks Kirjoss, kuram ar vienu breiku pietika, lai uzveiktu Milošu Raoniču – 6:4 7:6(4). Kirjoss izmantoja vienu no sešām breikbumbām, bet pats atspēlēja visas piecas. Raoničs līdz ceturtdaļfinālam savu servi nezaudēja ne reizi, bet ceturtdienas vakarā nespēja servēt pietiekami labi pret uzlaboto Kirjosa spēli uzņemšanā. Raoničam pirmā serve tikai 55%, sakrājot vien četrus eisus.

Kirjoss pirmdien debitēs ranga Top 20, bet pirms tam viņam mačs ar Nišikori. Abi iepriekš tikušies vienreiz – pērnā gada oktobrī Šanhajā ar 1:6, 6:4, 6:4 uzvarēja Nišikori. Austrālijas un Japānas tenisistu mačs notiks plkst. 2:00 sestdienas naktī pēc Latvijas laika, bet šovakar plkst. 20:00 pirmais pusfināls starp Džokoviču un Gofānu.