02.08.2014. 09:30
Japānas tenisa pirmais numurs Kei Nišikori joprojām nespēj uzvarēt Rišāru Gaskē, francūzim piektdien Vašingtonā piedzīvojot jau piekto zaudējumu tikpat cīņās – 1:6, 4:6. Pusfinālu sasniedza arī Milošs Raoničs un Donalds Jangs, bet vienu spēli nepaspēja pabeigt lietus dēļ.

No astoņiem Vašingtonas ceturtdaļfinālu sasniegušajiem tenisistiem tikai divi šeit iepriekš bija tikuši līdz labāko astoņniekam. Abiem bija lemts sacensties dienas pirmajā mačā, kurā Donalds Jangs pirmo reizi piecos ATP mačos tika galā ar Kevinu Andersonu – 3:6, 7:6(3), 6:2. Amerikānim trešais ATP pusfināls, abi iepriekšējie bija 2011. gadā. Vašingtonā zaudēts Radekam Štepānekam, bet Bangkokā uzveikts Gaels Monfīss. Donalds toreiz Taizemē finālā zaudēja Endijam Marejam.

Janga pretinieks sestdienas pusfinālā būs Kanādas pirmais numurs Milošs Raoničs, kurš ar 7:6(2), 6:2 apspēlēja Janga tautieti Stīvu Džonsonu. Viņš iepriekšējos divos mačos apturēja Raoniča tipa spēlētājus Džonu Isneru un Ivo Karloviču, bet Raoničs bija pārāk ciets rieksts. Džonsons 1. setā tika līdz taibreikam, taču tajā nospēlēja pārāk steidzīgi, kas noveda pie kļūdām. Raoničs šonedēļ uzvarējis visus piecus taibreikus. Zīmīgi, ka viņam turnīrā pirmie pieci seti bija taibreiku izskatā.

Agrāk spēlējušajiem paveicās izvairīties no lietus. Tas attiecās vēl arī uz Rišāru Gaskē un Kei Nišikori, kuru mačs beidzās ar kārtējo francūža uzvaru – 6:1, 6:4. Nišikori bezspēcība pret Gaskē ir apbrīnas vērta – piecos zaudētajos mačos Nišikori spējis uzvarēt tikai vienu setu. Nišikori tikai otro reizi 11 setos pret Gaskē spēja uzvarēt vairāk par trim geimiem! Pērn 50 uzvaras guvušais Gaskē šogad sakrājis 23 uzvaras, bet pagaidām nevienā turnīrā nav uzvarējis, lai gan spēlēts ir divos finālos – Monpeljē zaudēts Monfīsam, bet Īstbornā Felisiano Lopesam.

Gaskē savu pusfināla pretinieku vēl nezina, jo pēdējo ceturtdaļfinālu daba pabeigt neļāva. Vaseks Pospišils un Santjago Hiraldo sadalīja pirmos divus setus, bet kanādietis uzvarēja pēdējā seta pirmajās divās izspēlēs (ar savu servi), kad cīņa tika pātraukta lietus dēļ.