26.04.2015. 20:45
Japānas tenisists Kei Nišikori svētdien otro gadu pēc kārtas uzvarēja "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā Barselonā. Tikmēr mazākas nozīmes jeb 250 punktu turnīrā Bukarestē nepārspēts palika spānis Giljermo Garsija-Lopess. Abiem šogad otrais tituls.

Kei Nišikori pirms gada Barselonā izcīnīja pirmo māla seguma titulu karjerā, toreiz pārtraucot spāņu 11 gadu valdīšanu šajā pilsētā notiekošajā turnīrā. Svētdien viņam finālā pretī stājās spānis Pablo Anduhars, taču neprata izmantot iespējas un zaudēja divos setos ar vienādu rezultātu 4:6, 4:6.

Čempions abus setus sāka neveiksmīgi, jau pirmajā geimā zaudējot servi. Dominējot garajās izspēlēs no gala līnijas, japānis ne vien atspēlējās, bet arī abus setus pabeidza identiski – ar breiku pie rezultāta 5:4. Anduhars īpaši neveiksmīgi nospēlēja 2. seta galotnē, kad viņš 10. geimā bija vadībā ar 30:0, pieļaujot trīs kļūdas pēc kārtas. Pēdējā bija dubultkļūda, ar kuru Nišikori ieguva mačbumbu. Pablo netrāpīja pirmo servi, bet Kei ar "backhand" sitienu pa līniju sodīja Anduhara otro servi un varēja līksmot.

Nišikori piekto reizi karjerā ATP turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru. Japānis uzvarējis četros no pieciem turnīriem tādā statusā – pērn un šogad Memfisā, kā arī pagājušā gadā Kualalumpurā. Vienīgais zaudējums bija šā gada februārī Akapulko finālā Davidam Fereram.

Āzijas labākais tenisists ATP finālos iekrājis 9-5 bilanci. Uz māla viņam divi tituli, abi Barselonā. Kei bija ļoti tuvu uzvarai arī pērn Madridē, taču toreiz viņam muguras savainojuma dēļ nācās izstāties finālā pret Rafaelu Nadalu, esot vadībā ar setu un breiku, bet cīņu nepabeidzot pie rezultāta 0:3 trešajā setā. Tikmēr Anduharam finālos 3-4 rādītājs. Pablo visus septiņus finālus spēlējis uz māla.

Spēle Rezultāts
(1) Kei Nishikori – Pablo Andujar 6:4 6:4
(1) Kei Nishikori – (14) Martin Klizan 6:1 6:2
Pablo Andujar – (3) David Ferrer 7:6(6) 6:3
(1) Kei Nishikori – (7) Roberto Bautista Agut 6:2 3:6 6:1
(3) David Ferrer – (12) Philipp Kohlschreiber 6:3 7:6(5)
(14) Martin Klizan – (9) Tommy Robredo 7:6(5) 6:4
Pablo Andujar – (13) Fabio Fognini 6:1 6:3
(1) Kei Nishikori – (15) Santiago Giraldo 6:2 6:1
(13) Fabio Fognini – (2) Rafael Nadal 6:4 7:6(6)
(3) David Ferrer – Elias Ymer 6:3 6:4
Pablo Andujar – (5) Feliciano Lopez 6:3 6:4
(7) Roberto Bautista Agut – (10) Pablo Cuevas 7:6(2) 6:2
(9) Tommy Robredo – Marcel Granollers 6:2 6:2
(12) Philipp Kohlschreiber – Benoit Paire 6:4 7:6(6)
(14) Martin Klizan – Victor Estrella Burgos 6:4 6:3
(1) Kei Nishikori – Teymuraz Gabashvili 6:3 6:4
(2) Rafael Nadal – Nicolas Almagro 6:3 6:1
(3) David Ferrer – Albert Montanes 6:2 6:3
Victor Estrella Burgos – (4) Marin Cilic 6:4 6:4
(5) Feliciano Lopez – Marsel Ilhan 6:2 5:7 7:6(5)
(15) Santiago Giraldo – Joao Sousa 6:3 3:6 6:1
Elias Ymer – (16) Nick Kyrgios 2:6 7:5 7:6(7)
Nicolas Almagro – Paolo Lorenzi 3:0 izst. (kāja)
Pablo Andujar – Albert Ramos 6:4 6:1
Thomaz Bellucci – Yuichi Sugita 6:1 6:0
Roberto Carballes Baena – Jan-Lennard Struff 5:7 7:5 6:2
Victor Estrella Burgos – Dominic Thiem 6:3 7:6(3)
2006. Rafaels Nadals Spānija

Giljermo Garsija-Lopess uzvarēja mača pirmajos trīs geimos pret Jirži Veseliju, bet turpinājumā divreiz zaudēja servi, kā rezultātā Veselijs ieguva iespēju nodrošināt uzvaru 1. setā. Čehu tenisists nespēja izservēt setu, turklāt arī palaida vējā divas setbumbas, pēcāk ar 5:7 zaudējot taibreikā, kurā viņam bija 5:3 pārsvars.

Arī 2. setā Garsija-Lopess izlaida agri iegūtu breika pārsvaru, vēlāk uzvaru nodrošinot taibreikā, kas bija ļoti dramatisks. Spānis tajā darbojās ļoti pasīvi un piedāvāja Veselijam uzvarēt un spēlēt vēl vienu setu. Jirži samērā mierīgi atspēlēja piecas mačbumbas (kā jau teicu, Garsija-Lopess īpaši necentās uzbrukt), tomēr novērst zaudējumu neprata, jo sestās mačbumbas izspēlē vienkāršā situācijā kļūdījās ar diagonālo "backhand" sitienu un 2. taibreiku zaudēja ar 11:13!

Garsija-Lopess otro reizi spēlēja Bukarestes finālā. Arī pirmajā gadījumā pirms diviem gadiem viņa pretinieks bija no Čehijas. Toreiz ar 3:6, 2:6 ciesta sagrāve pret Lukašu Rosolu, kuru Giljermo šonedēļ apspēlēja ceturtdaļfinālā. Garsija-Lopess šogad ieguva otro titulu, pirmais bija februārī Zagrebā. Šis ir pirmais gads, kad spānim vienas sezonas ietvaros vairāk par vienu trofeju. Garsijam-Lopesam karjerā kopumā piektais ATP vienspēļu tituls (bilance finālos: 5-3), vairāk nekā pusi jeb trīs iegūstot uz māla (arī 2009. gadā Kicbīlē un 2014. gadā Kasablankā). Tikmēr Veselijs otro reizi spēlēja ATP finālā. Arī pirmais viņam bija šogad, kad sezonas otrajā nedēļā izdevās uzvarēt Oklendā, toreiz titula mačā uzveicot Adrianu Mannarino.

(5) Guillermo Garcia-Lopez – (7) Jiri Vesely 7:6(5) 7:6(11)
(5) Guillermo Garcia-Lopez – (2) Gael Monfils 6:7(2) 6:4 6:2
(7) Jiri Vesely – Daniel Gimeno-Traver 2:6 6:1 6:4
Daniel Gimeno-Traver – (1) Gilles Simon 6:7(5) 6:4 6:2
(2) Gael Monfils – (8) Simone Bolelli 6:3 7:6(4)
(7) Jiri Vesely – (3) Ivo Karlovic 6:4 6:4
(5) Guillermo Garcia-Lopez – (4) Lukas Rosol 6:4 7:6(7)
(1) Gilles Simon – Janko Tipsarevic 7:5 6:4