29.10.2017. 14:15

Zagrebas "Golden Bear" sieviešu sacensībās piedalās 17 sportistes, tostarp mūsu Diāna Ņikitina un zviedriete Matilda Algotsone, kura šoruden sarūpēja ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tagad piedalās arī divu Eiropas čempionātu dalībniece Džada Ruso (Itālija) un Slovēnijas labākā daiļslidotāja Daša Grma, kura četras reizes startējusi kontinentālajās meistarsacīkstēs, taču nav spējusi izcīnīt biļeti uz olimpiādi.

Īsajā programmā Diāna Ņikitina uzstājās solīdi, pirmajos lēcienos sekmējās ne visai labi, līdz ar to tiesnešu spriedums bija 48.40. Dalībnieču sastāvs šeit gan nav spēcīgs, tāpēc pēc pirmās dienas mūsu sportiste ieņēma otro vietu. Līdere ir minētā slovēniete Grma (49.42), savukārt zviedriete Algotsone (44.29) atrodas tikai piektajā pozīcijā. Galīgā vietu secība noskaidrosies pēc garās programmas.

Janvāra kontinentālajās meistarsacīkstēs Latvijas sievietēm ir tikai viena kvota - uz to pretendē Diāna Ņikitina un Angelina Kučvaļska, kuras izpildījušas vajadzīgos tehniskos minimumus un decembra valsts čempionātā varētu cīnīties par ceļazīmi.

Kā jau ziņots, Ņikitinas iepriekšējo sezonu sabojāja potītes savainojums. Starpsezonā mūsu sportiste bija uz treniņiem Šveicē. Divkārtējais pasaules zelta medaļnieks un olimpiskais vicečempions Stefans Lambjēls jau pērn kļuva par Latvijas labākā daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva treneri, bet šosezon slavenā šveicieša vadībā debitēja arī Diāna Ņikitina.

Atgādinām, ka 2017. gada marta pasaules čempionātā Angelina Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs izcīnīja ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās kvotas attiecīgajā disciplīnā iegūst attiecīgās valstis, kuru federācijas lemj par to sadalīšanu. Vīriešu sakarā minētā sadale ir formalitāte, savukārt uz sieviešu ceļazīmi pretendē Angelina Kučvaļska un Diāna Ņikitina. Sportacentrs.com noskaidroja, ka mūsu daiļslidotājas izvēlēšanā vērtēs divus labākos rezultātus "Challenger" sērijas sacensībās - ja Ņikitina nebūs galvas tiesu pārāka, tad priekšroka tiks dota Kučvaļskai.

Salīdzinot ar "Challenger" sēriju, Zagrebas "Golden Bear" ir zemākā ranga sacensības, tāpēc neietilpst nacionālajā olimpiskajā atlasē.

Izmantotie resursi:kkkmedvescak.hrBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties