19.12.2017. 18:55

Diāna Ņikitina informē, ka viņas augums jau ir 172 cm - par diviem vairāk nekā norādīts isu.org. Daiļslidošanā tradicionāli labākas iespējas ir maza auguma meitenēm. Kā zināms, ar lielu augumu ir daudz grūtāk izpildīt elementus un būt konkurētspējīgai. Mūsu sportiste aizvadītajā vasarā pieņēmās svarā un izskatījās "pēc kārtīgas latviešu - krievu sievietes", taču ļoti labi apzinājās, ka bez atbilstoša svara nevarēs nevarēs parādīt labu sniegumu daiļslidošanā. "Tagad, kad esmu notievējusi, man ir daudz vieglāk slidot un lēkt," atklāj jelgavniece, kura ievēro speciālu diētu.

Pēc iepriekšējās sezonas traumas apsvēra beigt karjeru, taču sportiste nebija gatava tik radikālam pavērsienam un uzrakstīja vēstuli slavenajam šveicietim Stefanam Lambjēlam, kurš galu galā piekrita kļūt par Ņikitinas jauno treneri. Mūsu daiļslidotājai ir labi lēcieni, taču tos vēl var uzlabot. Jātrenē slidojums un jāstrādā pie griezieniem un horeogrāfijas.

Daiļslidošana ir ļoti dārgs prieks un prasa lielus finanšu ieguldījumus. Diānas vecāki "atdod visu", palīdzību sniedz Jelgavas pilsētas dome, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola, Latvijas Slidošanas asociācija un Latvijas Olimpiskā komiteja.

Diāna Ņikitina saka lielu paldies Angelina Kučvaļskai, kura šopavasar izcīnīja olimpisko ceļazīmi Latvijas sievietēm. Kā zināms, šajā sezonā Angelina veselības problēmu dēļ nevarēja parādīt labāko sniegumu, savukārt Diāna uzrādīja iespaidīgu rezultātu [183.04] un decembra sākumā kļuva par Latvijas čempioni, izpelnoties iespēju doties uz Phjončhanas spēlēm.

Daiļslidošanas eksperte Agita Ābele norāda, ka Latvijas čempionātā Diāna Ņikitina "izcēlās ar ļoti labu sniegumu". Speciāliste atzīmē sportistes "lielisko progresu" un prognozē augstu vietu Eiropas čempionātā, kas 15.-21. janvārī risināsies Maskavā.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Latvijas Avīze", Marta OplucāneViļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties