23.11.2014. 13:22
Latvijas čempions futzāls „Nikars” šodien ar zaudējumu Parīzes „Sporting” (4:5) noslēdzis dalību UEFA Futzāla kausa Elites kārtā, turklāt piektie vārti tika ielaisti vien pašā spēles izskaņā.

Pirmajās divās spēlēs „Nikars” bija ieguvis vienu punktu, atņemot uzvaru Serbijas „Ekonomac” (5:5), un izredzes iekļūt „Final Four” bija zudušas, jo pirms pēdējās kārtas galvenajiem favorītiem „Kairat” bija seši punkti un nodrošināta pirmā vieta.

Līdz ar to šodienas spēle neko daudz vairs neizšķīra arī Francijas klubam „Sporting”, kurš „Kairat” pārākumu bija atzinis ar 7:11, taču Almati notiekošā turnīra priekšpēdējo maču parīzieši tik un tā uzsāka apņēmīgi un kontrolēja mača gaitu. „Nikars” vārtos labi darbojās Aigars Bondars, vairākkārt glābjot komandu, taču arī paši „Sporting” spēlētāji pāris reizes netrāpīja no lieliskām pozīcijām.

Divus vārtus pirmajā puslaikā „Sporting” tomēr guva, kamēr „Nikara”, kurai nācās spēlēt bez iepriekšējā mačā noraidījumu saņēmušā kapteiņa Arnaldu, praktiski vienīgo nopietno iespēju izmantoja Oskars Ikstens. Otrajā puslaikā „Sporting” rindās bija vērojams neliels atslābums, kas noveda pie kļūdas laukuma vidū un Georgija Diaknišvili izgājiena viens pret vienu. Ar atkārtotu sitienu viņš iedabūja bumbu vārtos, un rezultāts atkal neizšķirts.

Bija arī lieliska izdevība „Nikaram” izvirzīties vadībā, taču pretinieku aizsargs pašaizliedzīgi izcēla bumbu no jau tukšajiem vārtiem, bet drīz sekoja „Sporting” brazīlieša Kafē atbilde – „Nikars” divas kļūdas aizsardzībā tika pārvērtas divos vārtu guvumos, un Kafē bija noformējis „hat-trick”.

Latvijas komanda ieguva tiesības uz pendeli, kuru gan nerealizēja Andrejs Aleksejevs, taču Maksims Seņs pēc pāris minūtēm piesedza savu komandas biedru, ar pendeli panākot 3:4. „Nikars” bija sākusi spēlēt daudz aktīvāk un uzbrūkošāk, nomainīja arī vārtsargu pret papildus spēlētāju jau piecas minūtes pirms izskaņas, kas vainagojās ar Ikstena otrajiem vārtiem. 39. minūtē panākts neizšķirts 4:4!

Diemžēl otro punktu turnīra tabulā ierakstīt neizdevās, jo 16 sekundes pirms pamatlaika beigām Kafē guva savus ceturtos vārtus un pasniedza uzvaru „Sporting”. Jāpiezīmē, ka „Nikars” spēles izskaņā necentās klaji nosargāt neizšķirtu, bet arī nekautrējās doties pēc uzvaras, kura šoreiz gan neatnāca.

„Nikaram” vēl ir iespēja pacelties uz trešo vietu kopvērtējumā, ja „Ekonomac” grupas pēdējā spēlē, kuras sākums paredzēts jau 14:00, zaudēs ar vismaz septiņu vārtu starpību.

"Nikars" – "Sporting" 4:5 (1:2)Vārti: Ikstens 14` 39` Diaknišvili 27` Seņs 35` - Davi 13` Kafē 17` 29` 30` 40`Nikars: Bondars, Šustrovs, Avanesovs, Seņs; Astrahancevs, Matjušenko, Zabarovskis, Ikstens, Pastars, Gnutovs, Diakvnišvili, Aleksejevs, Arhipovs-Prokofjevs