20.08.2016. 22:59
Par Riodežaneiro olimpisko spēļu futbola turnīra bronzas medaļas ieguvēju sestdien kļuva Nigērija, kas ar rezultātu 3:2 apspēlēja Hondurasu.

Hondurasa D grupā palika otrajā vietā, aiz svītras atstājot Argentīnu. Ceturtdaļfinālā ar 1:0 izdevās pieveikt Dienvidkoreju, bet pusfinālā ar 0:6 tika atzīts galvenās turnīra favorītes Brazīlijas pārākums. Nigērijai ceļš līdz bronzai sākās B grupā, kur izdevās uzvarēt un ceturtdaļfinālā ar 2:0 tika apspēlēta Dānija. Pusfinālā nigēriešiem kāju priekšā aizlika Vācija (0:2).

Bronzas mačā nigēriešiem piederēja pārsvars gan bumbas kontroles rādītājā, gan izdarīto sitienu skaita ziņā. 34. minūtē "Roma" uzbrucējs Umars Sadiks atklāja spēles rezultātu, bet 49. minūtē Aminu Umars dubultoja Nigērijas pārsvaru (2:0). Vēl pēc septiņām minūtēm Sadiks izcēlās atkārtoti, panākot jau graujošo 3:0.

Hondurasa gan neizkāra balto dvieli, un tas atmaksājās. 71. minūtē Antonijs Lozano guva pirmos hondurasiešu vārtus, bet Marselo Pereira 86. minūtē pat samazināja pārsvaru līdz vieniem vārtiem. Tiesa, atlikušajā laikā ne uz ko vairāk Hondurasa nebija spējīga, un mačs noslēdzās ar Nigērijas uzvaru - 3:2.

Nigērija iepriekš bija izcīnījusi olimpisko spēļu zeltu (1996. gadā Atlantā) un sudrabu (2008. gadā Pekinā), bet bronza šai Āfrikas valstij tika pirmo reizi. Šajās spēlēs slavenākais nigēriešu futbolists, kurš pārstāvēja olimpisko izlasi, bija Londonas "Chelsea" pieredzējušais pussargs Džons Obi Mikels.

Savukārt Hondurasa, kas olimpiādē ar vīriešu futbola komandu piedalījās ceturto reizi vēsturē, pirmo reizi izdevās pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru.