16.10.2015. 09:21
Monreālas "Canadiens" vēsture NHL laukumos sniedzas 98 gadu garumā, un tās rekordu saraksts ir garš un plašs, taču vēl nekad Monreālas komanda nebija sākusi sezonu ar piecām uzvarām pēc kārtas. Līdz šim nebija, jo šonakt par šo faktu parūpējās Kerijs Praiss, atstājot sausā Ņujorkas "Rangers" (3:0). Savukārt Pitsburgā savus pirmos NHL vārtus karjerā guvis 18 gadus vecais Nīderlandes hokejists Daniels Sprongs.

"Canadiens" pēc četrām uzvarām izbraukumā šonakt ieradās Monreālā, lai atklātu sezonu savu skatītāju priekšā. Tas izdevās veiksmīgi, jo vārtsargs Kerijs Praiss atvairīja visus 25 pretinieku metienus, ieskaitot teju neticamā veidā no vārtu devītnieka izrauto Rika Neša mesto ripu.

"Canadiens" rezultātu atklāja otrā perioda vidū, kad "Rangers" kļūdījās, izejot no savas zonas, un ripu pārtvēra Tomāšs Fleišmans, gūstot vārtus otrajā spēlē pēc kārtas. Slidenais 1:0 saglabājās līdz 58. minūtei, jo Ņujorkas vārtos teicami darbojās Henriks Lundkvists, taču no zaudējuma komandu tomēr neglāba - Deils Vīss izmantoja spraugu "Rangers" aizsardzībā, pieslidoja tuvāk vārtiem un meta precīzi. Savukārt pašās beigās "Canadiens" uzbrucējs Tomāšs Plekanecs raidīja ripu tukšos vārtos un atzīmējās ar savu ceturto vārtu guvumu šosezon.

Monreāla piecas uzvaras sezonas pirmajās piecās spēlēs guvusi pirmoreiz - 1955., 1970., un 1977. gada sezonās tā bija pratusi uzvarēt pirmos četrus mačus, turklāt katru reizi vēlāk prata izcīnīt Stenlija kausu. Savukārt Ņujorkas hokejisti piecās spēlēs cietuši divus zaudējumus un arvien vairāk var sākt satraukties par savām attiecībām ar Praisu - "Canadiens" vārtsargs no 18 regulārās sezonas spēlēm pret "Rangers" palicis sausā septiņas reizes.

Pēc trim zaudējumiem sezonas startā pirmo uzvaru beidzot guvusi arī Pitsburgas "Penguins", kura savā laukumā ar 2:0 pieveica "Senators". Sauso spēli ar 22 atvairītiem metieniem savā rēķinā ierakstīja Marks Andrē Flerī, bet uzvaras vārtus guva Jevgeņijs Malkins otrā perioda pašā sākumā. Galveno ievērību gan izpelnījās šogad ar 46. numuru draftētais Nīderlandes hokejists Daniels Sprongs, kurš 23. minūtē ātrajā uzbrukumā guva savus pirmos vārtus NHL. Šī bija 18 gadus vecā Spronga ceturtā spēle līgā, savukārt iepriekš divās QJMHL sezonās viņš izcēlās ar 156 punktiem 135 spēlēs.

Sprongs ir pirmais Nīderlandē dzimušais hokejists, kurš izvēlēts NHL draftā, un, lai arī 70. un 80. gados NHL laukumos bija redzami pat trīs Nīderlandi pārstāvoši hokejisti, Eds Bērs savu pēdējo sezonu aizvadīja 1986. gadā, un kopš tā laika neviens Nīderlandes hokejists nebija guvis vārtus NHL mačā. Jautājums gan aktuāls, vai Sprongs paliks Pitsburgā visu sezonu, jo sākotnēji viņam bija plānota atgriešanās QJMHL, un tikai lieliskais sniegums pirmssezonā ļāva uzkavēties lielajā komandā. Jāatgādina, ka uz junioriem viņu atpakaļ var aizsūtīt tikai tad, ja spēlētājs nav aizvadījis vairāk par deviņām NHL spēlēm sezonā.

Savukārt "Capitals" ar Aleksandu Ovečkinu atkal ierindā savā laukumā sasita "Blackhawks" ar 4:1. Vašingtona vienīgos vārtus ielaida 44. minūtē, kad rezultāts kļuva 3:1, bet beigās līdz īstai intrigai nonākt neļāva Ovečkins, kurš guva savus otros vārtus šosezon.