07.09.2015. 16:13
Nīderlandes futbola izlase vakar piedzīvoja smagu sakāvi Turcijā, piekāpjoties ar rezultātu 0:3 un apakšgrupā noslīdot uz ceturto vietu. Lai arī Nīderlandei vēl ir teorētiskas iespējas ieņemt trešo vietu, Nīderlandes mediji tam, šķiet, vairs netic.

"Uz papīra vēl nekad nav bijis tik vienkārši kvalificēties Eiropas čempionātam kā tagad, kad UEFA dalībnieku skaitu palielināja līdz 24 komandām," raksta Nīderlandes medijs de Volkskrant. "Tajā piedalīsies gandrīz visi, izņemot Gibraltāru, Maltu, Luksemburgu, vēl dažas mazās valstiņas un mūs, ja vien nenotiks brīnumaina izglābšanās."

Nīderlandei vēl palikušas spēles Kazahstānā un mājās pret Čehiju, kamēr Turcija, kurai ir par diviem punktiem vairāk, vēl tiksies ar Čehiju (viesos) un Islandi (mājās). Nīderlandes medijs gan netic, ka turki zaudēs pietiekami daudz punktu, jo gan čehiem, gan islandiešiem vairs neko nevajag. "Oranžo sniegums vēl nekad nav bijis tik depresīvs kā tagad, kad grupā esam piedzīvojuši četrus zaudējumus un visus – pelnīti," de Volkskrant turpina. "Vārtsargs: viduvējs. Aizsardzība: šokējoša. Vidējā līnija: pārvarama. Uzbrukums: gandrīz nekaitīgs."

Viens no Nīderlandes izlases līderiem Veslijs Sneiders atzina, ka tagad komandas liktenis vairs nav tikai pašu rokās: "Redzot rezultātu 0:3, varētu teikt, ka mums Turcijā nebija nekādu izredžu. Taču mēs nespēlējām nemaz tik slikti un mums bija labas izdevības. Bet realitāte tagad ir tāda, ka atrodamies ceturtajā vietā un mūsu liktenis vairs nav mūsu pašu rokās. Par to varam vainot tikai paši sevi. Nezinu, kur šajā ciklā ir problēma. Tas varētu būt ne tikai kvalitātes, bet arī koncentrēšanās trūkums. To nevar uztrenēt, tai vienkārši ir jābūt."

Leģendārais islandiešu uzbrucējs Eidurs Gudjonens jau pēc iepriekšējā cikla bija teicis ardievas izlasei, tomēr šajā pavasarī atgriezās valstsvienībā un palīdzēja tai izcīnīt vēsturisku panākumu. "Cilvēki aizmirst, ka šajā komandā nav zēnu. Šiem puišiem tagad ir 25 vai 26 gadi, viņi ir ar lielu pieredzi un daudz spēlēm izlasē," sacīja nepilnus 37 gadus vecais Gudjonsens. "Protams, atceramies šo paaudzi kā mūsu mazos zēnus, kas [2011. gadā] spēlēja Eiropas U21 finālturnīrā, bet viņi jau sen ir kļuvuši par vīriem."

Arī izlases treneris Lāšs Lāgerbeks pēc iepriekšējā cikla bija plānojis pamest izlasi, taču zviedrs palika amatā un izlasi vada duetā ar vietējo treneri Heimīru Hatlgrimsonu. "Domāju, ka mums palīdzēja tas, ka esam tik maza nācija," uzskata Lāgerbeks. "Tad ir vieglāk kontrolēt to, kā lietas tiek darītas, un visa valsts vienmēr mūs atbalsta. Katrā spēlē ejam laukumā, lai uzvarētu, un neuztraucamies, ka finālturnīrā spēlēsim pret lielvalstīm. Pēdējos divos ciklos jau esam uzvarējuši lielas izlases un varam turpināt to darīt."

V Komanda S U N Z Vārti P
1. Islande 8 6 1 1 15:3 19
2. Čehija 8 6 1 1 16:10 19
3. Turcija 8 3 3 2 11:9 12
4. Nīderlande 8 3 1 4 13:10 10
5. Latvija 8 0 4 4 4:16 4
6. Kazahstāna 8 0 2 6 5:16 2

Izmantotie resursi:Cookiewall: Cookies op de Volkskrant | de...Sneijder: Netherlands lost 3-0 to Turkey, but...Little goes a long way for Iceland - UEFA EURO...



Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties