06.06.2015. 14:13
Nīderlandes futbola izlase, iesildoties kvalifikācijas cikla duelim ar Latviju, piektdien pārbaudes spēlē nenoturēja pārsvaru un ar rezultātu 3:4 (1:1) savā laukumā piekāpās ASV.

Vēl spēles 70.minūtē Nīderlande atradās vadībā ar 3:1, tomēr pārsvaru nenoturēja, noslēdzošos divus vārtus ielaižot pašā mača izskaņā, kad Jirgena Klinsmana trenētās ASV izlases labā izcēlās Daniels Viljamss, kurš ikdienā pārstāv Anglijas otrās līgas - Championship - vienību Reading, un Bobijs Šous Vuds no Vācijas otrās bundeslīgas vienības Aues Erzgebirge.

Tikmēr Nīderlandes izlases rindās divus vārtus guva Klāss Jans Huntelārs no Vācijas bundeslīgas kluba Gelzenkirhenes Schalke 04, bet reizi atzīmējās Memfiss Depajs, kurš līdz šim spēlēja dzimtajā Eindhovenas PSV komandā, bet vasarā dosies uz Anglijas premjerlīgas vienību Mančestras United.

"Mača beigas bija trakas," pēc Amsterdamā notikušā dueļa atzina Nīderlandes valstsvienības galvenais treneris Gīss Hidinks. "Pēdējās 20 minūtēs bijām pilnīgi dezorganizēti."

"Mūs jāsakārto kļūdas aizsardzībā," pauda Hidinks, aicinot savu izlasi arī uzbrukumā kļūt "nežēlīgākai". "Bez šaubām, neviens neparādīja savu labāko sniegumu."

Nākamajā piektdienā Nīderlandes izlase Rīgā aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli ar vietējo Latviju.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā pēc piecām kārtām 13 punkti ir Čehijai, kurai punktu zaudē Islande. Nīderlande iekrājusi septiņus punktus, ar pieciem punktiem seko Turcija, kamēr Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi trīs un vienu punktu.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies play-off pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.