08.12.2014. 22:57
Vairāki vadošie Nīderlandes ātrslidotāji, tostarp olimpiskā čempione Irēna Vusta, plāno boikotēt janvāra sākumā Krievijā gaidāmo Eiropas čempionātu ātrslidošanas daudzcīņā, tādējādi protestējot pret Krievijas piekopto politiku, vēsta Nīderlandes laikraksts «De Telegraaf».

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Vusta un viņas treniņu partnere Marita Lēnstra informējušas savu treneri Janu van Vēnu, ka nedosies uz Čeļabinsku. Lēmumu par piedalīšanos čempionātā vēl nav pieņēmis trīskārtējais olimpiskais čempions Svens Krāmers, kurš arī neatbalsta sacensību rīkošanu Krievijā.

Vusta un Lēnstra paziņojušas, ka galvenais iemesls viņu lēmumā nedoties uz Krieviju ir vasarā notriektā Malaizijas nacionālās lidsabiedrības reisa MH17 lidmašīna virs Ukrainas, kura bija ceļā no Nīderlandes. Tajā atradās pārsvarā Nīderlandes pilsoņi, bet lidmašīnas notriekšanā tiek vainoti Krievijas atbalstītie Austrumukrainas separātisti.

Krāmers aicinājis Starptautisko slidošanas savienību (ISU) izvērtēt apstākli, ka vairāki Nīderlandes sportisti ir gatavi boikotēt Čeļabinskā gaidāmās sacensības.

Nīderlandes olimpiskā komiteja un vietējā ātrslidošanas federācija paziņojušas, ka sportisti ir tiesīgi paši pieņemt lēmumus, tāpēc abas organizācijas respektēs ātrslidotāju vēlmi boikotēt sacensības Krievijā.

Krievijas Ātrslidošanas savienības prezidents Aleksejs Kravcovs paziņojis, ka ISU nav oficiāli informējusi, ka Nīderlandes sportisti grasītos boikotēt čempionātu.

Eiropas čempionāts Čeļabinskā norisināsies 10. un 11. janvārī.Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties