12.11.2014. 23:27
Nīderlandes un Meksikas izlases Amsterdamā parūpējās par aizraujošu futbola izrādi - pieci gūti vārti un neskaitāmas neizmantotas izdevības. Mājiniecei Nīderlandei krāšņais šovs gan beidzās ar kārtējo triecienu pa spēlētāju pašlepnumu - zaudējums ar 2:3, ļaujot Meksikai revanšēties par zaudējumu Pasaules kausa astotdaļfinālā un jau tā milzīgo spiedienu pirms svētdienas spēles pret Latviju padarot vēl iespaidīgāku. Citā pārbaudes spēlē Turcija savā laukumā kapitulēja Brazīlijai - 0:4.

Pirms spēlesKā gaidīts, Nīderlande sāka spēli pēc shēmas 4-3-3, Delijs Blinds no malējā aizsarga pozīcijas atgriezās balsta pussarga lomā, bet Robins van Persijs savainojuma dēļ tika pietaupīts. Tomēr Gūsa Hidinka pamatsastāva izvēlē bija arī pāris pārsteigumi – iespēja tika dota vārtsargam Timam Krulam un aizsargiem Rikardo van Reinam un Džoelam Veltmanam, no kuriem pirmie divi pret Latviju diez vai dosies laukumā.

Nīderlande atkal ielaiž pirmā, Vlārs tiek savainotsNīderlande Hidinka vadībā bija ielaidusi ātrus vārtus visās četrās spēlēs, un šī tradīcija tika turpināta arī šovakar. Jau astotajā minūtē ļoti skaistus vārtus ar sitienu no 20 metriem guva Meksikas uzbrucējs Karloss Vela, kurš izlasē nebija spēlējis vairāk nekā trīsarpus gadus (1:0). 19. minūtē mājiniekiem bija teicama iespēja panākt izlīdzinājumu, kad Memfiss Depajs kreisajā malā apspēlēja pretinieku un piespēlēja gar vārtiem, bet kapteiņa Arjena Robena sitiens no tuvas distances tika bloķēts.

Pēc piecām minūtēm Nīderlande saņēma vēl vienu triecienu – savainojuma dēļ tika nomainīts labākais centra aizsargs Rons Vlārs, kurš septembra un oktobra spēlēs nepalīdzēja tieši traumas dēļ. Nīderlande atlikušajā puslaika daļā daudz uzbruka, radīja virkni pusmomentu, un mājinieku spiedienam 43. minūtē bija jāpārvēršas gūtos vārtos. Pēc stūra sitiena Vlāru nomainījušais Stefans de Vrejs pasita bumbu tālāk, bet Klāss Jans Huntelārs no pusotra metra attāluma aizsita garām tukšam vārtu stūrim.

Sneiders gūst ātrus vārtus, Vela un Ernandess nospiež Nīderlandi uz ceļiemKo neizdevās izdarīt pirmajā puslaikā, to izdevās paveikt otrā puslaika pašā sākumā. Bumba ārpus soda laukuma atleca pie Veslija Sneidera, kurš 49. minūtē no distances neatstāja nekādas cerības Giljermo Očojam (1:1). Jau pēc minūtes Meksika gan varēja atgūt vadību – Havjers Ernandess pēc centrējuma no izcilas pozīcijas netrāpīja vārtu rāmī. Drīzumā Ernandesam bija vēl viena fantastiska iespēja, bet Kruls un aizsargs kopīgiem spēkiem glāba uz vārtu līnijas. Čičarito Nīderlandi nesodīja, toties 62. minūtē to izdarīja Vela ar sitienu tālajā apakšējā stūrī atjaunojot Meksikai vadību (2:1). Kruls spēja bumbu tikai skart, bet ne atvairīt.

Spēles 69. minūtē beidzot izcēlās arī Ernandess. Nīderlande iekrita aizsardzībā, un meksikāņi nonāca divatā pret vārtsargu - Ernandess pats apspēlēja Krulu un ieraidīja bumbu tukšos vārtos (3:1). Nīderlande gan nepadevās un pēc piecām minūtēm atjaunoja intrigu - Blinds izdarīja sitienu no 25 metriem, un bumba rikošetā pret aizsargu atrada ceļu uz vārtiem (2:3). Nīderlande izmisīgi centās atspēlēties, taču Očoja divreiz glāba komandu un Meksika nosargāja minimālo pārsvaru. Nīderlande pirms svētdienas spēles pret Latviju piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēdējo piecu maču laikā.

Nīderlande (4-3-3): Kruls – Vilemss, Vlārs (de Vrejs 24'), Veltmans, van Reins – Sneiders (Fērs 81'), Blinds, Afelajs (Veinaldums 68') – Depajs (Promess 60'), Huntelārs, Robens

Kārtējā sakritība – Turcija ar 0:4 kapitulē BrazīlijaiMelnā strīpa turpinās arī citai Latvijas grupas biedrei Turcijai, kas savā laukumā pārbaudes spēlē izgāzās pret Brazīliju – 0:4, trīs vārtus ielaižot jau pirmajā puslaikā. Turcijas izlases pamatsastāvā devās septiņi spēlētāji, kuri izgāja laukumā arī "Skonto" stadionā pret Latviju (1:1), bet vēl divi devās uz maiņu. Turcija atlases ciklā ar vienu punktu trīs mačos ieņem pēdējo vietu un svētdien uzņems Kazahstānu. Zaudējumu piedzīvoja arī Latvijas, Nīderlandes un Turcijas grupas līdere Islande, kas ar 1:3 piekāpās Beļģijai. Toties pie uzvaras tika mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi, kas apspēlēja Norvēģiju (1:0).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Turcija – Brazīlija 0:4 (0:3) Neimārs 20'60' Kaja 24'(s.v.) Viljans 44'
Norvēģija – Igaunija 0:1 (0:1) Vasiļjevs 24'
Nīderlande – Meksika 2:3 (0:1) Sneiders 49' Blinds 74' - Vela 8'62' Ernandess 69'
Argentīna – Horvātija 2:1 (0:1) Ansaldi 49' Mesi 57'(11m) - Šarbini 11'
Beļģija – Islande 3:1 (1:1) Lombertss 11' Origī 62' Lukaku 73' – Finbogasons 13'

Izmantotie resursi:Live scores, results, fixtures, tables,...